Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Dziesmu svētki

Vai Dziesmu svētki spēj vienot? Ārzemju latvieši un amatpersonas diskutē par šīs tradīcijas nozīmību

Vai Dziesmu svētki spēj vienot? Ārzemju latvieši un amatpersonas diskutē par šīs tradīcijas nozīmību

Šī nedēļa iesākusies un paies Simtgades dziesmu un deju svētku noskaņās. Jau no agra rīta dažādās Rīgas vietās notiek aktīva koncertēšana. Rīta pusē aktīvs darba cēliens sākās visiem svētkos iesaistītājiem – gan koristiem un dejotājiem, gan arī svētku organizatoriem un tradīciju glabātājiem. Uz īpašu konferenci “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai,” pulcējās ārvalstīs dzīvojošie latvieši, diasporu biedrību vadītāji un valsts augstākās amatpersonas. 

Vēsturiski foto: Dziesmu un deju svētki 1970. gados

Vēsturiski foto: Dziesmu un deju svētki 1970. gados

Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki kopš 1873. gada ir kļuvuši par nozīmīgu kultūras dzīves notikumu Latvijā. Piedāvājam atskatīties vēsturē un aplūkot fotogrāfijas vairāk nekā 40 gadu senas vēstures.

"Tādas vietas neeksistē!" Dziesmu svētku noslēguma koncerta vietu plāns neatbilst tam, kas uz biļetes

"Tādas vietas neeksistē!" Dziesmu svētku noslēguma koncerta vietu plāns neatbilst tam, kas uz biļetes 3

Straujiem soļiem tuvojas XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI Deju svētki, uz noslēguma koncertiem biļetes izpārdotas, un apmeklētāji interesējas par savu sēdvietu atrašanās vietu. Kāds vīrietis iegādājies četras biļetes uz koncerta “Zvaigžņu ceļā” ģenerālmēģinājumu, uz biļetes norādīts 1–D sektors, taču tāds nav atrodams vietu plānojumā, kas pieejams Dziesmu svētku mājaslapā.

Gulbenieši un madonieši uz dziesmu svētkiem brauks ar vilciena čarterreisu

Gulbenieši un madonieši uz dziesmu svētkiem brauks ar vilciena čarterreisu 2

Regulāra vilciena satiksme starp Rīgu un Gulbeni sen kā slēgta, taču pēc Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra lūguma piektdien, 6. aprīlī, Sabiedriskā transporta padome atbalstīja speciālu čārterreisu norīkošanu uz Dziesmu un deju svētkiem 1. jūlijā, kad notiks svētku gājiens.

Foto: ieskats simtgades Dziesmu svētku koru skatēs

Foto: ieskats simtgades Dziesmu svētku koru skatēs

Sestdien, 17. martā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā sākās koru skates, kurās vērtē XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta ”Zvaigžņu ceļā” repertuāra apguvi, atlasa Svētku dalībniekus un izvirza korus dalībai koru konkursa pusfinālam (jauktajiem, sieviešu un vīru koriem) un koru konkursa finālam ”Dziesmu kari” (senioru koriem).

Anna Kokare - koriste ar 77 gadu pieredzi

Anna Kokare - koriste ar 77 gadu pieredzi 2

Dziesmu svētku sērijā “Sanāciet, Sasadancojiet!” šīs nedēļas stāsts ir ar vēsturisku skatu. Par Annu Kokari, kura 1940. gadā kā 13 gadus veca meitene no Varakļāniem bija to Latgales Dziesmu svētku koristu pulkā, kuri Daugavpils estrādē izdzirdēja paziņojumu, ka Krievijas karaspēks šķērsojis Latvijas robežu. Tie izrādījās pēdējie brīvvalsts Dziesmu svētki līdz pat Latvijas neatkarības atjaunošanai. Bet Annas kundze joprojām dzied korī – nu jau 77 gadus, un arī šogad gatavojas Dziesmu un deju svētkiem.