Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Dzelzceļš

Brīvprātīgie vēlas atjaunot dzelzceļa līniju Tasmānijā

Brīvprātīgie vēlas atjaunot dzelzceļa līniju Tasmānijā

No Tasmānijas salas štata galvaspilsētas Hobārtas pirms kāda laika vilcienā varēja doties uz rietumu piekrasti, apbrīnot dabas skaistumu, taču patlaban šis ceļš veicams pa asfalta segumu, tomēr prāva grupa brīvprātīgo cer atdzīvināt dzelzceļa līniju, vēsta TV3 raidījumā “900 sekundes”.

"Notrieca. Pagalam. Bija atstarojošā veste!" "Pašnāvības ceļš" līdz stacijai satrauc Ozolnieku novada iedzīvotājus

"Notrieca. Pagalam. Bija atstarojošā veste!" "Pašnāvības ceļš" līdz stacijai satrauc Ozolnieku novada iedzīvotājus 4

Ozolnieku novada Cenas ciema iedzīvotāji, kuri jau līdz šim riskējuši ar dzīvībām, jo ir spiesti soļot uz vilciena pieturvietu gar šosejas malu, ir neizpratnē, kāpēc par satiksmi atbildīgie varas gaiteņos nevis gādā par drošu pārvietošanos, bet gan veicina vēl lielāku risku. Grasās slēgt ciemam tuvāko vilciena pieturvietu, pēc kā ceļš gar šoseju līdz citai, nākotnē tuvākajai stacijai pagarināsies par astoņām reizēm. Iedzīvotāji pieprasa Satiksmes ministrijai drošu infrastruktūru (gājēju un velosipēdistu ceļus gar šoseju). Tā kā līdz šim “baroti” vien ar solījumiem, Cenas iedzīvotāji sauc palīgā raidījumu “Bez Tabu”.

"Tie nav pabeigti remontdarbi!" Cilvēkiem ar kustību traucējumiem grūtības tikt uz Atgāzenes stacijas perona

"Tie nav pabeigti remontdarbi!" Cilvēkiem ar kustību traucējumiem grūtības tikt uz Atgāzenes stacijas perona

“Bez Tabu” 2020. gada februārī apsekoja Atgāzenes staciju, Torņakalnā. Iedzīvotāji ziņoja par kritiskā stāvoklī esošo uzbrauktuvi uz perona, kas itin nemaz nav draudzīga cilvēkiem ratiņkrēslos un māmiņām ar bērnu ratiņiem. Lasi šeit! Pagājuši pieci mēneši, tāpēc rubrikā “Toreiz un Tagad” atkārtoti pārbaudām, vai situācija ir uzlabojusies.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pusgadā Latvijā sarucis par 47,2%

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pusgadā Latvijā sarucis par 47,2% 2

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs šogad pirmajos sešos mēnešos Latvijā samazinājies par 47,2{28365323c6a73bea56fd461b670ab4a804afbd7414833fa3b9d47387d861e37c} salīdzinājumā ar 2019. gada attiecīgo periodu un bija 11,563 miljoni tonnu, liecina Satiksmes ministrijas apkopotie dati.

Zasulaukā sieviete, iespējams, izdara pašnāvību, metoties zem vilciena

Zasulaukā sieviete, iespējams, izdara pašnāvību, metoties zem vilciena 4

Negadījums ar letālām sekām pirmdienas rīt notika Pārdaugavā, pie dzelzceļa stacijas Zasulauks. Kāda gados jauna sieviete pakļuva zem braucoša vilciena. Šobrīd notikušā traģiskos apstākļus šķetina policisti, taču vietējie iedzīvotāji un arī dzelzceļa darbinieki pieļauj, ka sieviete uz vilciena sliedēm atradās apzināti.

"Tā ir ņirgāšanās!" Valsts "apčakarē" zemes īpašnieku: atmetot grašus, sagandēs īpašumu ar "Rail Baltica" sliedēm un elektrības līniju

"Tā ir ņirgāšanās!" Valsts "apčakarē" zemes īpašnieku: atmetot grašus, sagandēs īpašumu ar "Rail Baltica" sliedēm un elektrības līniju 14

Aigaram pieder zemesgabals Sējas novadā, kurā bija iecerējis būvēt atpūtas kompleksu ar vairākām ēkām un dīķi. Viņa plāni izgāzušies, jo īpašumā izbūvēs augstsprieguma elektrolīniju, tāpat zemesgabalu šķērsos dzelzceļš, ko plānots izbūvēt projekta “Rail Baltica” ietvaros. Lai gan sākotnēji viņam solīja, ka īpašumu atpirks un samaksās arī par ieguldījumiem tajā, nu zemes īpašniekam piedāvā izmaksāt vien vienreizēju kompensāciju 616 eiro apmērā (pēc nodokļu nomaksas). Aigars to sauc par ņirgāšanos, turklāt nezina, ko turpmāk iesākt ar zemesgabalu, jo tas kļūs nelietojams, bet saistības pret valsti (nodokļu samaksa par īpašumu) saglabāsies.

"Tā bilde stāv priekšā, tā neļauj cilvēkam dzīvot!" Mašīnists stāsta par traģēdijām uz dzelzceļa sliedēm

"Tā bilde stāv priekšā, tā neļauj cilvēkam dzīvot!" Mašīnists stāsta par traģēdijām uz dzelzceļa sliedēm

Ivans ar raidījumu “Degpunktā” satiekas pie dzelzceļa stacijas ”Dole”, filmējot sižetu par kārtējo atgadījumu sliežu tuvumā. Vīrietis, kurš aptuveni 30 gadus pavadījis, strādājot par mašīnistu, sagadīšanās pēc kļuva par aculiecinieku incidentam, kad zem vilciena gandrīz pakļuva kāds sirms kungs, kas šķērsoja sliedes gājējiem neparedzētā vietā.

Dobeles novadā vilciens notriecis trīs teļus

Dobeles novadā vilciens notriecis trīs teļus

Aizvadītās nedēļas nogalē Dobeles novadā kravas vilciens notriecis trīs teļus, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Arlita Dolgā.

"Desmit kūleņus apmeta un aizlidoja!" Aculiecinieks par traģisko negadījumu uz sliedēm Mārupes novadā

"Desmit kūleņus apmeta un aizlidoja!" Aculiecinieks par traģisko negadījumu uz sliedēm Mārupes novadā 4

Pirmdien, 11.novembrī, pēc plkst.17.00 Mārupes novadā reanimācijas brigāde steidzās uz dzelzceļa pāreju, kas atrodas netālu no Tīraines pieturas. Kāds vīrietis zvanīja mediķiem un aprakstīja negadījumu, kurā tika iesaistīts viņa draugs un elektrovilciens. Jaunais vīrietis bija guvis nāvējošus ievainojumus, un ārsti viņam vairs palīdzēt nevarēja.