Otrdiena, 30. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Droni

Ar dronu novēro dzīvokļos notiekošo! Ko darīt? Kam zvanīt?

Ar dronu novēro dzīvokļos notiekošo! Ko darīt? Kam zvanīt? 112

Raidījuma “Bez Tabu” skatītājs Andrejs dzīvo vienā no Rīgas mikrorajoniem. Viņš norāda, ka pie viņa dzīvokļa logiem regulāri novērojams bezpilota lidaparāts. Rīdzinieks ir pārliecināts, ka šādā veidā tiek iegūta informācija par dzīvoklī esošajām mantām.

Apvienotajā Karalistē veido pasaulē pirmo ostu droniem

Apvienotajā Karalistē veido pasaulē pirmo ostu droniem

Apvienotā Karaliste gatavojas kļūt par pirmo valsti, kurā tiks uzbūvēta droniem paredzēta osta – projektu atbalsta britu valdība, tam piešķirot līdzfinansējumu, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Cēsīs pensionārus Ziemassvētkos apdāvina, izmantojot dronu

Cēsīs pensionārus Ziemassvētkos apdāvina, izmantojot dronu 3

Vēl kāds jauninājums Ziemassvētku svinēšanas tradīcijā. Pirmo reizi Latvijā veikta dāvanu piegāde ar pilnībā attālināti vadītu bezpilota lidaparātu – dronu. Sadarbojoties trīs pašmāju uzņēmumiem, Vidzemē dzīvojošie seniori ar neparasto kurjeru dāvanās saņēma planšetes. Šis eksperiments mudina uzņēmējus kalt tālākus plānus, lai pāris gadu laikā šāda sūtījumu piegāde kļūtu par ikdienu. Un izrādās, Latvijai esot daudz priekšrocību!

Naktī saņemti desmit ziņojumi par aizdomīgiem lidojošiem objektiem, taču pazudušais drons joprojām nav atrasts

Naktī saņemti desmit ziņojumi par aizdomīgiem lidojošiem objektiem, taču pazudušais drons joprojām nav atrasts 3

Pagājušajā naktī, no pirmdienas plkst. 22.00 līdz otrdienas plkst. 7.00, saņemti desmit ziņojumi par aizdomīgiem lidojošiem objektiem, tomēr nevienā gadījumā nav apstiprinājies, ka redzētais objekts ir sestdien “noklīdušais” SIA “UAVFactory” drons, informē Civilās aviācijas aģentūras (CAA) Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs Aivis Vincevs.

Pazudušā drona dēļ slēgta lidostas "Rīga" gaisa telpa

Pazudušā drona dēļ slēgta lidostas "Rīga" gaisa telpa 2

Pazudušā un, iespējams, joprojām nekontrolēti lidojošā bezpilota gaisa kuģa radīto risku dēļ ir slēgta lidostas “Rīga” gaisa telpa, mikroblogošanas vietnē “Twitter” svētdienas pēcpusdienā pavēstīja Satiksmes ministrs Tālis Linkaitis (JKP).

Drona izmantošanas atļaujai pārbaudi neiztur katrs ceturtais

Drona izmantošanas atļaujai pārbaudi neiztur katrs ceturtais

Dažu mēnešu laikā kopš pastiprinātas prasības bezpilota gaisa kuģu pilotiem, ilgtermiņa atļauju kārojuši vairāk nekā 100 pilotu. Lai gan pārbaužu laikā pilots var izmantot informāciju internetā, ar pirmo reizi to neiztur katrs ceturtais.

ANO: Uzbrukumi Saūda Arābijā destabilizē situāciju pasaulē

ANO: Uzbrukumi Saūda Arābijā destabilizē situāciju pasaulē 1

Nedēļas nogalē notikušie uzbrukumi Saūda Arābijas naftas ieguves uzņēmumiem ir situācijas destabilizēšana ne tikai reģionā, bet visā pasaulē kopumā – tā pēc pirmdienas vakarā sasauktās ārkārtas sēdes paziņojušas Apvienoto Nāciju Organizācijas amatpersonas.

CAA testē jaunas ierīces dronu lidojumu kontrolei; pārkāpējiem draud sods līdz 3000 eiro

CAA testē jaunas ierīces dronu lidojumu kontrolei; pārkāpējiem draud sods līdz 3000 eiro 1

Civilās aviācijas aģentūra (CAA) sākusi testēt jaunas ierīces, kas uztver drona signālu un vietu, no kurienes bezpilota lidaparāts tiek vadīts. CAA ar šīm ierīcēm Rīgā dienā fiksē vidēji 50 bezpilota lidaparātus. Viens no pirmajiem pasākumiem, kur par neatļautu drona pacelšanu aviācijas uzraugi piemēros arī normatīvajos aktos paredzētos sodus, būs jau svētdien gaidāmais Rīgas maratons.

Tiek gatavotas izmaiņas drošai dronu pilotēšanai

Tiek gatavotas izmaiņas drošai dronu pilotēšanai

Dronu vadīšanas noteikumus jau šogad varētu skart izmaiņas. Daļu nosacījumu paredzēts mīkstināt, daļu – tieši pretēji – padarīt stingrākus. Paredzēts ieviest arī atļaujas pastāvīgiem lidojumiem, taču tad būs jākārto teorētisko un praktisko zināšanu tests.

VUGD iepirks pirmos dronus

VUGD iepirks pirmos dronus 2

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē iegādāsies dronus, aģentūra LETA noskaidroja VUGD.