Ceturtdiena, 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Demogrāfija

Nākamajā tautas skaitīšanā vairs netiks noskaidrotas iedzīvotāju latviešu valodas prasmes

Nākamajā tautas skaitīšanā vairs netiks noskaidrotas iedzīvotāju latviešu valodas prasmes 2

Pēc diviem gadiem atkal pavisam precīzi varēsim uzzināt, cik mūsu šeit Latvijā ir: notiks nākamā tautas skaitīšana. Taču atšķirībā no iepriekšējām šoreiz Centrālā statistikas pārvalde (CSP) izmantos tikai dažādos reģistros pieejamo informāciju, pilnībā atsakoties no iedzīvotāju aptaujām. Tiks uzskaitīti dažādi fakti par cilvēkiem un viņu mājokļiem, bet vairs netiks noskaidrotas, piemēram, latviešu valodas prasmes un mājās runātā valoda. Ir ļaudis, kuros šīs izmaiņas raisa neizpratni.

Bērnu dzimstības rādītāji Latvijā turpina samazināties

Bērnu dzimstības rādītāji Latvijā turpina samazināties 8

Simtgades gads pavadīts, un īpaši šo gadu ik gadu atzīmēs bērni, kuri dzimuši 2018. gadā. Lai arī bērnu dzimstības rādītāji turpina samazināties, vērojamas arī pozitīvas tendences, piemēram, ģimenes kļūst kuplākas un pieaug to ģimeņu īpatsvars, kuriem ir trešais un ceturtais bērns.

Veselības aprūpe, demogrāfija un pensijas. Ko sola partijas savās programmās?

Veselības aprūpe, demogrāfija un pensijas. Ko sola partijas savās programmās?

Lielākas pensijas un lētākas zāles, krietni lielākas algas mediķiem un gruntīgi pabalsti jaunajiem vecākiem – tas atrodams garajā priekšvēlēšanu solījumu sarakstā. Tā kā reti kuram iznāks laika iepazīties ar idejām, mēs turpinām noskaidrot, kuri politiskie spēki plāno šīm vajadzībām tērēt daudz vairāk, kuriem ir apjausma, cik tas izmaksās un kā šo naudu nopelnīt, un kuri ir gatavi tikko iedarbināto veselības apdrošināšanas sistēmu atcelt jau nākamajā dienā pēc ievēlēšanas Saeimā?

Latvijas lauku izmiršanu cer apturēt, veicinot autoveikalu un internetveikalu sadarbību

Latvijas lauku izmiršanu cer apturēt, veicinot autoveikalu un internetveikalu sadarbību 22

Lai Latvijas lauku vientuļākie nostūri neizzustu pavisam, steidzami jāveicina autoveikalu un internetu veikalu sadarbība, to iesaka ekonomisti. Iedzīvotāji arvien vairāk pārceļas uz reģionu centriem, pilsētām, kur mazumtirdzniecības apjomi pieaug. Bet mazos veikaliņus demogrāfiskās situācijas un augsto nodokļu dēļ neattaisnojas uzturēt.

Vidzemes slimnīcā piedzimuši trīnīši

Vidzemes slimnīcā piedzimuši trīnīši

Naktī uz 29. martu Vidzemes slimnīcā pasaulē nākuši trīnīši – brālītis Miks un māsiņas Emma un Emia, aģentūru LETA informēja Vidzemes slimnīcas pārstāve Jolanta Vaido.