Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Daudzdzīvokļu mājas

"Tas ir ļoti bīstami!" Aizdegoties sadales skapim, dzīvokļos nosvilst ierīces; vecie māju elektrotīkli jāmaina ar steigu

"Tas ir ļoti bīstami!" Aizdegoties sadales skapim, dzīvokļos nosvilst ierīces; vecie māju elektrotīkli jāmaina ar steigu 3

Daudzdzīvokļu namā Rīgā notiek īssavienojums kāpņutelpas elektrības sadales skapī, kā rezultātā aizdegas vadi un vairākos dzīvokļos ”sadeg” vērtīga elektrotehnika. Dzīvokļu iemītnieki baidās arī par savu drošību. Eksperts brīdina, ka šādi novecojuši un nekārtīgi mājas elektrotīkli var likt par sevi manīt vēl un vēl, sekas tam var būt ļoti nopietnas. Tāpēc aicina apsaimniekotājus, šajā gadījumā ”Rīgas namu pārvaldnieku”, parūpēties par iedzīvotāji drošību. Konkrētā nama pārvaldnieks vēl domā, vai kompensēt iedzīvotājiem skādi.

Par spīti ilgstoši veiktiem uzkrājumiem, Jaunciema gatves ēkas iedzīvotājus tur neziņā par remontdarbiem

Par spīti ilgstoši veiktiem uzkrājumiem, Jaunciema gatves ēkas iedzīvotājus tur neziņā par remontdarbiem 2

Rīgā, Jaunciema gatvē, slejas vairākas koka mājas, kas ir senas un tām nepieciešami remonti. Par spīti tam, ka 167. nama iedzīvotāji jau gadiem ilgi veidojuši uzkrājumus, ēkas apsaimniekotājam pārskaitot aptuveni 50 eiro mēnesī,| avārijas stāvoklis mājā nav ticis labots. Iedzīvotājiem nav skaidrs, kur palikuši aptuveni iekrātie 20 000, un kur tie tiks izlietoti.

"Aizsvilās te no apakšas, durvis ieķīlējās" - daudzdzīvokļu mājā uzliesmo lifts

"Aizsvilās te no apakšas, durvis ieķīlējās" - daudzdzīvokļu mājā uzliesmo lifts

Būt iesprostotam liftā, kas sācis svilt, ir vairāk nekā biedējoši – tieši no šādas varbūtības ceturtdienas vakarā Dzirciema ielas 59. mājas iedzīvotājus pasargāja ugunsdzēsēji un apdomīgais kaimiņš, kurš pirmais pamanīja, ka no lifta nāk nelāga smaka. Vīrietis izsauca operatīvos dienestus, jo viņam radās aizdomas par ugunsgrēka izcelšanos.

Pētījums: rīdzinieki nav apmierināti ar māju apsaimniekošanu

Pētījums: rīdzinieki nav apmierināti ar māju apsaimniekošanu 1

Teju katrs otrais Rīgas iedzīvotājs nav apmierināts ar esošo namu apsaimniekošanas kvalitāti, kas liek secināt – situācija māju apsaimniekošanā ir slikta. Par to liecina uzņēmuma ”Latvijas Namsaimnieks” pētījums par apmierinātību ar dzīvojamo ēku uzturēšanu un apsaimniekošanu Rīgā.

Padomju laika daudzdzīvokļu māju kalpošanas ilgums strauji tuvojas beigām. Ko darīt?

Padomju laika daudzdzīvokļu māju kalpošanas ilgums strauji tuvojas beigām. Ko darīt? 21

Padomju laikos celtajām sērijveida daudzdzīvokļu ēkām – un tādās mitinās vairums Latvijas iedzīvotāju – vidējais kalpošanas ilgums ir 60 gadu. Un tas strauji tuvojas beigām. Ir pēdējais laiks par šo problēmu nopietni domāt. Pirmās četras daudzdzīvokļu mājas Rīgā beidzot saņēmušas pašvaldības līdzfinansējumu, lai varētu sāktu ēku renovāciju.

Ar termokameru parāda, kur ēkai rodas siltuma zudumi

Ar termokameru parāda, kur ēkai rodas siltuma zudumi 3

Ņemot talkā termokameru, valsts finanšu institūcijas “Altum” pārstāvis uzskatāmi parāda siltuma zudumus nenosiltinātā ēkā. Pat ieliktie jaunie plastikāta logi acīmredzami nespēj noturēt siltumu dzīvoklī.

Šausmas! Liepājas daudzdzīvokļu namā peles danco uz galvas

Šausmas! Liepājas daudzdzīvokļu namā peles danco uz galvas 20

Liepājniece Santa spiesta doties uz darbu neizgulējusies, jo daudzdzīvokļu nama iedzīvotāju naktsmieru traucē grauzēji. Meitas, baidoties no pelēm, vairs neguļ savā istabā, bet gan kopā ar Santu. Naktīs ģimene guļ ar ieslēgtu gaismu, jo nevar zināt, no kurienes grauzēji uzglūnēs.