Sestdiena, 25. septembris

Rodrigo, Rauls

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Dainis Īvāns

Lai arī dzīvojam neatkarīgā valstī, misija turpinās - tā Tautas frontes 30. gadadienā akcentē tās biedri

Lai arī dzīvojam neatkarīgā valstī, misija turpinās - tā Tautas frontes 30. gadadienā akcentē tās biedri

Tagad pēc vēlēšanām tiek zīmētas jaunās koalīcijas aprises, bet tikmēr piezemēti pacilātā gaisotnē šodien kopā arī sanāca nu jau sirmi cilvēki, kam varam pateikties, ka dzīvojam neatkarīgā valstī. Apaļu jubileju – 30. gadskārtu – atzīmē Latvijas Tautas fronte – lielākā politiskā organizācija Latvijas vēsturē, kura Atmodas gados deva neatsveramu ieguldījumu mūsu valsts pastāvēšanā.

Sagaidot Latvijas simtgadi, rosina Rīgā izveidot Neatkarības laukumu

Sagaidot Latvijas simtgadi, rosina Rīgā izveidot Neatkarības laukumu 1

Sagaidot Latvijas simtgadi, Rīgā būtu jāizveido Neatkarības laukums. Ar priekšlikumu šādi pārdēvēt Saeimai piegulošo Jēkaba laukumu trešdien klajā nāca 4. maija neatkarības deklarācijas klubs. Šis klubs apvieno vairāk nekā 100 Augstākās padomes deputātus, kuri balsoja par valsts neatkarības atjaunošanu.

Īvāns muzejam atdod savu "pēdējo" džemperi, Džemma Skulme - novelk kurpes

Īvāns muzejam atdod savu "pēdējo" džemperi, Džemma Skulme - novelk kurpes 2

Tautas frontes muzejs ticis pie jaunām kurpēm, džempera un žaketītes, kā arī prāva pulciņa video un audio kasešu. Tā ir tikai daļa dāvanu, ko Trešās atmodas dalībnieki šodien pasniedza muzejam un reizē visiem mums pārliecībā, ka Latvijas Tautas fronte (LTF) joprojām ieņem būtisku vietu mūsu vēsturiskajā atmiņā.

Īvāns: pirms 25 gadiem prognozes bija vairāk pesimistiskas nekā optimistiskas

Īvāns: pirms 25 gadiem prognozes bija vairāk pesimistiskas nekā optimistiskas

Svētdien aprit 25 gadi kopš dienas, kad Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Augstākā Padome pieņēma likumu, atjaunojot valsts faktisko neatkarību. Tagad toreizējās Augstākās Padomes deputāti atzīst, – pārliecības, ka tas būs kaut kas vairāk par simbolisku žestu, neesot bijis, jo likuma pieņemšanas brīdī uz Augstāko Padomi jau lauzās Augusta pučisti, kuri gribēja atjaunot brūkošo padomju iekārtu.

FOTO un VIDEO: ieskats filmas Pārmaiņu vīrs - Gorbunovs tapšanā

FOTO un VIDEO: ieskats filmas Pārmaiņu vīrs - Gorbunovs tapšanā

Svētdien kanālā LNT uzreiz pēc LNT Ziņām plkst. 20.10 būs skatāma Latvijas failu cikla dokumentālā filma par Latvijas PSR Augstākās padomes pēdējo un Latvijas Republikas Augstākās padomes pirmo priekšsēdētāju Anatoliju Gorbunovu – Pārmaiņu vīrs – Gorbunovs.

Pirms 25 gadiem nevarēja iedomāties, ka Latvija būs attīstīta Eiropas valsts, saka Īvāns

Pirms 25 gadiem nevarēja iedomāties, ka Latvija būs attīstīta Eiropas valsts, saka Īvāns

“To, ka šobrīd mēs būsim tāda respektabla, pietiekami vērā ņemta un pietiekami attīstīta Eiropas Savienības (ES) valsts, – to nevarēja iedomāties, un tas ir ārkārtīgi jānovērtē. Tā ir milzīga dāvana, un par to ir jāpateicas tam traģiskajam janvārim, tiem upuriem,” barikāžu atceres laikā LNT Ziņām pārdomās dalās tautfrontietis Dainis Īvāns.

Dainis Īvāns liek noprast, kurš iemīļots Latvijas komponists, iespējams, bijis čekas ziņotājs!

Dainis Īvāns liek noprast, kurš iemīļots Latvijas komponists, iespējams, bijis čekas ziņotājs! 1

Bijušā tautfrontieša Daiņa Īvāna rokās reiz nonākusi bijušā čekas virsnieka Māra Dreijera piezīmju grāmatiņa, kurā bija saraksts ar viņa iecienītākajām kontaktpersonām. Sarakstā bijuši daudzi uzvārdi, tostarp Latvijā pazīstams un ļoti iemīļots komponists, ”kurš dīvainā kārtā pēdējā laikā sācis pūst Krievijas stabulē,” tā intervijā laikrakstam Latvijas Avīze pauda Dainis Īvāns.

Īvāns dalās atmiņās par neatkarības atjaunošanu

Īvāns dalās atmiņās par neatkarības atjaunošanu

“Ja būtu nokavējuši dažas dienas prasību Padomju Savienībai atzīt Latvijas neatkarību, mēs par to varētu cīnīties vēl gadiem. Izmantojām burtiski dažas stundas…” stāsta Latvijas Tautas frontes (LTF) pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns.