Pirmdiena, 29. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Dabas aizsardzības pārvalde

Pie Līgatnes dabas takām izveidota izzinoša Botānikas taka

Pie Līgatnes dabas takām izveidota izzinoša Botānikas taka

Lai dāvātu iespēju iepazīties ar dažādiem Latvijas savvaļas augiem to dabiskajā vidē, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) pie Līgatnes dabas takām izveidojusi Botānikas taku, kas apmeklētāju aizved izzinošā pastaigā uz Gaujas krastiem, aģentūru LETA informēja DAP dabas izglītības darba speciāliste Aiga Priede.

Neparasts atklājums: pēc vairāk nekā 50 gadu pārtraukuma Latvijā atrasta dižā briežvabole

Neparasts atklājums: pēc vairāk nekā 50 gadu pārtraukuma Latvijā atrasta dižā briežvabole 2

Entomologu un jauno studentu vērības dēļ šovasar ir konstatēts sensacionāls atradums – Daugavpils Universitātes studente Dobeles pusē varena izmēra ozola pakājē konstatēja dižās briežvaboles (‘Lucanus cervus L’) tēviņu, un tas ir pirmais šīs sugas dokumentētais novērojums vairāk nekā 50 gadu laikā, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Aicina palīdzēt krupjiem šķērsot ceļu

Aicina palīdzēt krupjiem šķērsot ceļu 3

Latvijā sākusies brūno varžu un krupju migrācija. Abinieki lēnam izlien no savām ziemošanās vietām un dodas nārstot. Lai to īstenotu, krupjiem jāpieveic lieli attālumi un jāšķērso arī ceļi. Tāpēc Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina iedzīvotājus rupučiem palīdzēt.

Līgatnes dabas takās caur tīši bojātu žogu izmukušas lapsas; viena gājusi bojā, otras liktenis nav zināms

Līgatnes dabas takās caur tīši bojātu žogu izmukušas lapsas; viena gājusi bojā, otras liktenis nav zināms

Šā gada sākumā Līgatnes dabas takās nezināma persona sabojāja lapsu voljera nožogojumu, kā rezultātā savvaļā izkļuva voljerā dzīvojošās lapsas. Viena no lapsām šā incidenta dēļ aizgāja bojā, portālu Skaties.lv informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Līgatnes dabas taku Dabas izglītības un informācijas speciālists Valters Kinna.

Covid-19 mazināšanai noteikto ierobežojumu dēļ slēgtas vairākas dabas takas un skatu torņi

Covid-19 mazināšanai noteikto ierobežojumu dēļ slēgtas vairākas dabas takas un skatu torņi 1

Ņemot vērā valdības noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) nolēmusi no šodienas, 23. decembra, slēgt vairākas dabas takas un skatu torņus, kuros nav iespējams nodrošināt vienvirziena kustību un divu metru distanci starp apmeklētājiem, aģentūru LETA informēja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Rīgas Zoo no apmeklētāju acīm 10 mēnešus slēpj melno leopardu

Rīgas Zoo no apmeklētāju acīm 10 mēnešus slēpj melno leopardu 36

“Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka Rīgas Zooloģiskajā dārzā kopš 7. janvāra atrodas melnais leopards. Līdz pat šim brīdim tas tiek slēpts no apmeklētāju acīm, kaut tā barošanai un uzturēšanai tiek izmantoti Rīgas Zooloģiskā dārza līdzekļi.

Sestdien notiks īpaša talka, lai palīdzētu Latvijā ļoti retajam smilšu krupim

Sestdien notiks īpaša talka, lai palīdzētu Latvijā ļoti retajam smilšu krupim

Nedēļas nogalē daļa iedzīvotāju, iespējams, piedalīsies Lielajā talkā, citi varbūt strādās dārzos. Bet dabas entuziastiem būs iespēja piedalīties arī kādā pavisam īpašā talkā un savu laiku un darbu veltīt Latvijā ļoti reta un īpaši aizsargājama abinieka – smilšu krupja – biotopa atjaunošanā dabas liegumā ”Karateri”.

VVD ģenerāldirektore: Process par atsevišķu DAP funkciju nodošanu VVD ir nedaudz ievilcies

VVD ģenerāldirektore: Process par atsevišķu DAP funkciju nodošanu VVD ir nedaudz ievilcies 1

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) atsevišķu funkciju nodošanas process Valsts vides dienestam (VVD), tādējādi īstenojot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) mērķi pilnveidot dabas aizsardzības sistēmu Latvijā, ir nedaudz ievilcies, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

Dabiskās pļavas Latvijā kļūst par retumu

Dabiskās pļavas Latvijā kļūst par retumu 3

Dabiskās pļavas Latvijā kļuvušas par retumu – to platības pēdējo 50 gadu laikā samazinājušās ļoti strauji. Tāpēc īpašs projekts šo pļavu aizsardzībai sākts Vakarbuļļos – tā laikā arī iedzīvotāji var uzzināt, kas ir dabiskās pļavas un kāpēc tās svarīgas.