Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Daba

"Cūkas liesa liecina, ka būs ilga ziema." Jau nedēļas nogalē ziemai parādīsies "zobiņi"

"Cūkas liesa liecina, ka būs ilga ziema." Jau nedēļas nogalē ziemai parādīsies "zobiņi" 5

Gaiziņkalns ir ne tikai augstākais kalns Latvijā ar virsotni aptuveni 312 metrus virs jūras līmeņa. Gaiziņš ir zīmīgs ar vēl kādu būtisku faktu – šeit fiksēts Latvijas sniega dziļuma rekords – 130 centimetru. “Bez Tabu”, dodoties meklēt, kur palikusi īstā ziema, Gaiziņkalna virsotnē gan nemana milzīgas kupenas. Tomēr vismaz šeit ir ziema salīdzinājumā ar citiem punktiem Latvijā.

"Šajos laikos pastaigai dabā cita vērtība!" Brīvdabas muzejs - teju vienīgais "izdzīvojušais" pandēmijā

"Šajos laikos pastaigai dabā cita vērtība!" Brīvdabas muzejs - teju vienīgais "izdzīvojušais" pandēmijā

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no retajiem muzejiem, kas arī valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā turpina darbu. Ievērojot drošības pasākumus un ierobežojumus, šis teju “pēdējais mohikānis” savos 87 hektāros ar debess jumu virs galvām aicina drošā vidē elpot svaigu gaisu, priecēt acis ar dabas ainavām, aplūkot senlaiku sētas un izzināt senajiem latviešiem tik svarīgo tradīciju – maskošanos. Muzeja pārstāve atzīmēja, ka īpašā Ziemas masku taku izveidota, pateicoties pandēmaijai, kad arī “maskošanās”, kā zināms, ir ļoti aktuāla. Izrādās, latviešiem tas nav nekas svešs! “Bez Tabu” noskaidroja, kāda ir ikdiena Brīvdabas muzejā Covid-19 ēnā.

Latvijā sāk izzust dabiskās pļavas; biologi ceļ trauksmi

Latvijā sāk izzust dabiskās pļavas; biologi ceļ trauksmi 3

Trešdien Rīgā, Uzvaras parkā, notika sēšanas darbi. Sēja nevis vienkārši zālīti, kura izdīgs nākampavasar, bet bioloģiski vērtīgu zālāju. Gan tikai vienu kvadrātmetru. Bet, cerams, tas būs pirmais solis pretī plašākam plānam par dabiskās pļavu atjaunošanu Latvijā.

Baltijas jūra joprojām cieš no sadzīves un ražošanas notekūdeņiem

Baltijas jūra joprojām cieš no sadzīves un ražošanas notekūdeņiem 1

Baltijas jūra joprojām cieš no sadzīves un ražošanas notekūdeņiem. Lai uzlabotu centralizētajos kanalizācijas tīklos novadīto notekūdeņu apsaimniekošanu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki sadarbībā ar Eiropas partneriem atklājuši vājās vietas un piedāvājuši idejas, ka situāciju varētu risināt.

Atkritumi, izbraukā kāpas, pludmali: tūristu anarhija mierīgajā lībiešu ciemā Sīkragā! Vietējie pieprasa kārtību

Atkritumi, izbraukā kāpas, pludmali: tūristu anarhija mierīgajā lībiešu ciemā Sīkragā! Vietējie pieprasa kārtību

Redzētais un piedzīvotais aizvadītajā tūrisma sezonā ļoti nokaitinājis Dundagas novada Sīkraga ciema iedzīvotājus un tos, kuriem šajā lībiešu ciemā pieder īpašumi. Covid-19 krīzes apstākļos, kad Latvijas iedzīvotāji un arī atpūtnieki no tuvējām kaimiņvalstīm krietni lielākā pulkā “šturmēja” Baltijas jūras pludmales, līdz šim rimtā ciema ikdiena tika pamatīgi satricināta ar transportlīdzekļu straumēm, atpūtnieku uzdzīvi piejūras stāvlaukumā un jūras krastā. Neatļauta telšu celšana, ugunskuru un grilu kurināšana, kāpu izbraukšana, dažs pat nekautrējās aizstūrēt līdz pašai jūrai – raugoties uz šo visu, vietējie pret pašu gribu jutušies kā festivālā, kurā valda anarhija.