Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Cilvēku tirdzniecība

Cilvēktirdzniecības organizētāji Latvijā lielākoties saņem nosacītus sodus

Cilvēktirdzniecības organizētāji Latvijā lielākoties saņem nosacītus sodus 4

Šonedēļ Briselē tika publiskots ziņojums par cilvēktirdzniecību Eiropas Savienības (ES) valstīs, un tajā kritiski vārdi veltīti arī Latvijai, precīzāk – izmeklēšanas un tiesu sistēmai, kuras šādus noziegumus grūti atpazīst, un tāpēc tie, kas burtiski iznīcina cilvēku likteņus, līdz sodam nonāk reti, bet, ja tādi ir – tie ir maigi vai arī pavisam nosacīti.

Modernās verdzības upurus vervē sociālajos tīklos

Modernās verdzības upurus vervē sociālajos tīklos 1

Upuru vervēšanu internetā, sevišķi – sociālajos tīklos, arvien plašāk attīsta piespiedu prostitūcijas organizētāji – tā brīdinājuši eksperti Londonā notiekošajā cilvēktirdzniecības apkarošanas konferencē. Lai arī Lielbritānijā vairākums piespiedu prostitūcijā pakļauto esot rumānietes un bulgārietes, tomēr ir arī vairāki gadījumi, kad arī mūsu valsts sievietes nonākušas seksa verdzības jūgā.

Aizdomās par cilvēku tirdzniecību policija apcietina 16 gadus (!) vecu meiteni

Aizdomās par cilvēku tirdzniecību policija apcietina 16 gadus (!) vecu meiteni

Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki izmeklē cilvēku tirdzniecības gadījumu, kurā no seksuālas vardarbības cietušas vismaz divas meitenes – 12 un 14 gadus vecas. Aizdomās par šī nozieguma organizēšanu tiek turēta kāda cietušo meiteņu paziņa – 16 gadus veca meitene, kas pašlaik ir apcietinājumā, informē Valsts policija.

Cilvēktirdzniecība Latvijā. Ar tās apkarošanu iet "kā pa kalniem"

Cilvēktirdzniecība Latvijā. Ar tās apkarošanu iet "kā pa kalniem"

Verdzība, kādu cilvēce vēl nav piedzīvojusi. Ar to saskaras mūsdienu pasaule. Par spīti visu attīstīto valstu pūliņiem apkarot strauji augošo biznesu, cilvēku tirdzniecībā tiek ierauti arvien jauni upuri, galvenokārt sievietes un bērni. Kā runāt ar cietušajiem, kā atpazīt noziegumu un kā saukt vainīgos pie atbildības – Amerikas Savienoto Valstu tiesnese šodien mācīja mūsu policistus, tiesnešus un prokurorus.

Meitenes, neuzķerieties! Vervētāji piedāvā ''vilinošu'' darbu Turcijā uz jahtas

Meitenes, neuzķerieties! Vervētāji piedāvā ''vilinošu'' darbu Turcijā uz jahtas

Cilvēku tirdzniecība, jo īpaši sieviešu, pasaulē tiek uzskatīta par otro ienesīgāko kriminālo biznesu pēc narkotiku tirdzniecības. Latvija ir kļuvusi par cilvēku tirdzniecības upuru izcelsmes valsti. Sociālā atstumtība un ekonomiskā migrācija, meklējot labāku dzīvi turīgākās valstīs, ir galvenie cilvēku tirdzniecību veicinošie faktori.