Ceturtdiena, 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Cilvēktirdzniecība

Mūsdienu verdzība – cilvēktirdzniecība: kā ar to cīnās Eiropā

Mūsdienu verdzība – cilvēktirdzniecība: kā ar to cīnās Eiropā

Cilvēktirdzniecība ir mūsdienu verdzības veids. Lai gan viena no Eiropas Savienības (ES) prioritātēm ir iedzīvotāju drošība un visā Eiropā notiek cīņa pret smagiem noziegumiem un organizēto noziedzību, cīņa pret kibernoziegumiem un nelikumīgām darbībām internetā, tomēr cilvēktirdzniecība paliek arvien aktuāls jautājums. Visbiežāk cilvēktirdzniecības mērķis ir seksuālā ekspluatācija. To plāno un īsteno organizētās noziedzības grupējumi, kas vardarbīgi ietekmē gan upurus, gan viņu ģimenes. No 2015.-2016. gadam ES tika reģistrēti 20 532 cilvēktirdzniecības upuri, 44{6fb416669a6c89ffa49c853dc2ee2d888f0e7cd1e25989e4134a75883a3a4fcd} no tiem bija ES pilsoņi.

Eksperte: Baltijas jūras reģiona valstīs ir daudz cilvēktirdzniecības upuru, bet līdz tiesai nonāk maz lietu

Eksperte: Baltijas jūras reģiona valstīs ir daudz cilvēktirdzniecības upuru, bet līdz tiesai nonāk maz lietu 1

Baltijas jūras reģiona dalībvalstīs joprojām ir vērojama kliedzoša tendence – cilvēktirdzniecības upuru skaits ir liels, bet līdz tiesai nonāk neliels daudzums krimināllietu par šādiem noziegumiem, Iekšlietu ministrijā konferencē norādīja nacionālā koordinatore cilvēku tirdzniecības novēršanas jautājumos Lāsma Stabiņa.

Modernās verdzības upurus vervē sociālajos tīklos

Modernās verdzības upurus vervē sociālajos tīklos 1

Upuru vervēšanu internetā, sevišķi – sociālajos tīklos, arvien plašāk attīsta piespiedu prostitūcijas organizētāji – tā brīdinājuši eksperti Londonā notiekošajā cilvēktirdzniecības apkarošanas konferencē. Lai arī Lielbritānijā vairākums piespiedu prostitūcijā pakļauto esot rumānietes un bulgārietes, tomēr ir arī vairāki gadījumi, kad arī mūsu valsts sievietes nonākušas seksa verdzības jūgā.

Imigrācija uz ASV darba meklējumos pat ar legālu vīzu var beigties cilvēktirdzniecībā

Imigrācija uz ASV darba meklējumos pat ar legālu vīzu var beigties cilvēktirdzniecībā

ASV Valsts departaments par vienu no globālajiem mērķiem izvirzījis cilvēktirdzniecības jeb modernās verdzības apkarošanu, kas kriminālajiem grupējumiem ienes 150 miljardu dolāru peļņu gadā. Latvija neesot pirmrindniece šīs problēmas mazināšanā. Amerikāņi saka – lai arī Latvijas valdība izrāda centienus, tomēr joprojām nav spējusi pilnīgi izpildīt par minimālos standartus cilvēktirdzniecības apkarošanai. “LNT Ziņas” turpina reportāžu sēriju no ASV par cilvēktirdzniecības apkarošanu.

Prostitūcija vai seksuālā cilvēktirdzniecība. Kāda ir atšķirība?

Prostitūcija vai seksuālā cilvēktirdzniecība. Kāda ir atšķirība? 3

LNT Ziņās šonedēļ skatāms sižetu cikls ”Modernā verdzība: salauztās dzīves” ar īpašu fokusu uz seksuālo cilvēktirdzniecību kā paverdzināšanas formu, un viens no mērķiem ir sabiedrībā raisīt izpratni par būtisko atšķirību starp prostitūciju un seksuālo cilvēktirdzniecību.

Reportāža no seksa cilvēktirdzniecības elles. LNT Ziņas pēta verdzību Hjūstonā, ASV

Reportāža no seksa cilvēktirdzniecības elles. LNT Ziņas pēta verdzību Hjūstonā, ASV 1

Hjūstonu Teksasā uzskata par visu Amerikas Savienoto valstu seksa galvaspilsētu, cilvēktirdzniecības elli. Hjūstonas policija aprēķinājusi, ka cilvēktirdzniecības darboņi ar savervēto upuru pakļaušanu seksuālajai ekspluatācijai gūst aptuveni 812 tūkstošu dolāru peļņu katru dienu. Tātad nepilns miljons, un tā ir tikai Hjūstona vien.

"Bordeļi privātmājās un bērni komcercseksā..." Kā emigrācija uz ASV var pārvērsties mūsdienu verdzībā? 

"Bordeļi privātmājās un bērni komcercseksā..." Kā emigrācija uz ASV var pārvērsties mūsdienu verdzībā? 

Sandjego, Kalifornijas dienvidi, Meksikas pierobeža – vārti, caur kurieni slepus tiek ievest iekšā cilvēktirdzniecības upuri ne tikai no Latīņamerikas, bet arī Austrumeiropas un Āzijas. Uz ASV un Meksikas robežas tikai ļoti niecīgs skaits automašīnu tiek fiziski pārbaudīts, un tad jau tālāk cilvēktirdzniecības upuri gluži kā tādā vergu tirgū tiek tālāk sadalīti pa visu ASV.

Lietuvā visai plaši izvēršas jauna cilvēktirdzniecības forma – piespiedu iesaistīšana noziegumos

Lietuvā visai plaši izvēršas jauna cilvēktirdzniecības forma – piespiedu iesaistīšana noziegumos

Lietuvā, Viļņā, eksperti nākuši klajā ar visjaunākajiem ziņojumiem par satraucošām tendencēm cilvēktirdzniecībā, paverdzināšanā un seksuālajā izmantošanā Baltijas jūras reģiona valstīs. Ne tikai būtiski palielinās upuru skaits, bet organizētās noziedzības darboņi izmanto arvien rafinētākas shēmas, kas izposta cilvēku likteņus.

Latvieši paverdzina latviešus Lielbritānijā: tiesas priekšā Anglijā stājies vēl viens Latvijas valstspiederīgais

Latvieši paverdzina latviešus Lielbritānijā: tiesas priekšā Anglijā stājies vēl viens Latvijas valstspiederīgais 12

Lielbritānijas tiesas priekšā aizdomās par cilvēku paverdzināšanu un ļaunprātīgu ekspluatēšanu stājies vēl viens Latvijas valstspiederīgais. Līdz ar jaunāko arestu jau sešiem mūsu valstspiederīgajiem Anglijas pilsētā Dārbijā uzrādītas apsūdzības par cilvēku tirdzniecību, paverdzināšanu un ļaunprātīgu izmantošanu. Netiek izslēgts, ka aizturēto paverdzinātāju skaits varētu pieaugt.

Parādu jūgā nonākušie un cilvēki ar atkarībām - šie ļaudis visbiežāk kļūst par mūsdienu vergiem ārzemēs

Parādu jūgā nonākušie un cilvēki ar atkarībām - šie ļaudis visbiežāk kļūst par mūsdienu vergiem ārzemēs

“Cilvēki ar dažādām atkarībām, kā arī parādu jūgā nonākuši cilvēki un tie, kas palikuši bez pajumtes. Šādi cilvēki tika piemeklēti, jo ar viņiem ir vieglāk manipulēt, viņi izrāda mazāku pretestību, pie reizes viņiem svešvalodas zināšanu nav un viņi nevērsās pie vietējām tiesībsargājošām iestādēm, kas deva iespēju ilgstoša laikā viņus izmantot,” – Valsts policijas pārstāvis Armands Lubarts skaidro, kā latvieši varēja kļūt par vergiem ārzemēs.