Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Cenu kāpums

Janvārī straujākais cenu kāpums bijis pārtikai

Janvārī straujākais cenu kāpums bijis pārtikai 1

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā (2017. gada janvārī, salīdzinot ar 2016. gada janvāri), palielinājās par 2,9%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 2,8% un pakalpojumiem – par 3,1%.

Latvijā fiksēta piektā augstākā inflācija ES; cenas augušas par 0,7%

Latvijā fiksēta piektā augstākā inflācija ES; cenas augušas par 0,7%

Grieķijā šobrīd fiksēta otrā lielākā deflācija jeb cenu kritums Eiropas Savienībā (ES) salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu – mīnuss 1,1%. Vēl lielāks cenu samazinājums novērojams vienīgi Kiprā. Savukārt Rumānijā un Slovēnijā pagājušajā mēnesī cenas samazinājušās par 0,9%.

Nākotnē varētu kļūt dārgāks Latvijas gāzes tarifs

Nākotnē varētu kļūt dārgāks Latvijas gāzes tarifs

Nākotnē varētu augt AS Latvijas Gāze dabasgāzes tarifs gan ražotājiem, gan mājsaimniecībām, taču patlaban nav zināms, par cik procentiem, apstiprināja Latvijas Gāzes pārstāvis Vinsents Makaris.

Vietējiem tomātiem cena pieaugusi par 207%

Vietējiem tomātiem cena pieaugusi par 207% 1

Ražotāju cenu samazinājums līdz pircējiem nāk lēni un negribīgi, jo aizvadītā gada decembrī salīdzinājumā ar septembri cenas lielākajai daļai pārtikas produktu ir palielinājušās, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.

LOSP: Aicina samazināt PVN pārtikai

LOSP: Aicina samazināt PVN pārtikai

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) ir vērsusies pie valdības pārskatīt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikai. Ņemot vērā kritisko situāciju Eiropas Savienībā (ES) saistībā ar Krievijas noteikto embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, šis lēmums atstās negatīvas sekas uz jebkuru Latvijas uzņēmumu un ražotāju, kas līdz šim savu produkciju eksportēja uz Krieviju.

Patēriņa cenām nīkulīgs pieaugums

Patēriņa cenām nīkulīgs pieaugums

Vidējais patēriņa cenu līmenis šā gada jūlijā, salīdzinot ar 2013. gada jūliju, palielinājās par 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.