Piektdiena, 3. decembris

Evija, Raita, Jogita

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Ceļš

Jauns segums, problēmas vecās. Vai nesen atjaunotais ceļš Gulbenes pusē atkal būs dubļu "slidotava"?

Jauns segums, problēmas vecās. Vai nesen atjaunotais ceļš Gulbenes pusē atkal būs dubļu "slidotava"? 1

Rubrikā “Toreiz un tagad” “Bez Tabu” atkārtoti viesojās Gulbenes novada Lizumā, kur pagājušogad tās puses iedzīvotāji cēla traci par iedzīvotājiem, lauksaimniekiem un uzņēmējiem ļoti svarīgā ceļa posma Lizums-Tirza nesen veikto seguma atjaunošanas darbu kvalitāti. Lai gan grants ceļam bija atjaunots segums, tas lietavu laikā izšķīda un pārtapa dubļu “slidotavā”.

"Lai kaut ko dara ar viņiem, tas nav normāli!" Elektroskrejriteņa notriekta rēzekniete par OCTA nepieciešamību braucamrīkiem

"Lai kaut ko dara ar viņiem, tas nav normāli!" Elektroskrejriteņa notriekta rēzekniete par OCTA nepieciešamību braucamrīkiem 23

Rēzeknē bērns, braucot ar elektroskrejriteni pa ietvi un esot neuzmanīgs, notriecis sievieti, kā rezultātā cietusī guvusi nopietnas traumas. Sieviete sašutusi par šo braucamrīku lietotāju uzvedību, braukšanas manieri pilsētas ielās, tāpat ir neizpratnē, kāpēc elektroskrejriteņiem, kuru pilsētvidē ir ļoti daudz, nav paredzēta obligāta civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA), kas kāda notriekšanas vai īpašuma sabojāšanas gadījumos cietušajam ļautu saņemt kompensāciju par nodarīto skādi.

"Sirds sāp!" Jēkabpils novadā likvidē ceļu, trauksme par meža iznīcināšanu; pašvaldību vaino bezdarbībā

"Sirds sāp!" Jēkabpils novadā likvidē ceļu, trauksme par meža iznīcināšanu; pašvaldību vaino bezdarbībā 16

Jēkabpils novada Brodu ciema iedzīvotāji vaino kaimiņos esošā zemesgabala īpašnieku patvaļā. Viņš likvidējis koplietošanas ceļu līdz ūdenskrātuvei, to aizšķērsojot ar laukakmeņiem un uzarot, un bez saskaņojuma izcirtis kokus lielā platībā teritorijā, ko iedzīvotāji izsenis lietojuši kā mežu pastaigām. Tāpat Brodos dzīvojošie pārmet Jēkabpils novada pašvaldībai bezdarbību, uzskata, ka vietvara piever acis uz pārkāpumiem.

"Eju un raudu! Kā tā var rīkoties?!" Daugavpilī ceļ traci par ielas "privatizēšanu", to iežogojot

"Eju un raudu! Kā tā var rīkoties?!" Daugavpilī ceļ traci par ielas "privatizēšanu", to iežogojot 39

Daugavpilieši, kuriem pieder īpašumi kooperatīvā “Žiguļi”, neizpratnē par desmitgadēm ilgi lietotā ielas posma iežogošanu. Šis posms ļāva krietni īsināt ceļu uz un no maģistrālās 18. novembra ielas. Nu ikdienas gaitās nākas doties pa krietni garāku apkārtceļu, kas ir apgrūtinoši gan gājējiem, gan šoferiem, jo šī ceļa segums ir krietni sliktākā stāvoklī.

"Murgs un šausmas!" Jēkabpilieši "slīkst" daudzstāvu nama pagalmā

"Murgs un šausmas!" Jēkabpilieši "slīkst" daudzstāvu nama pagalmā 4

Jēkabpilī ar plūdu draudiem jau sen nevienu nenobiedēsi. Kamēr Rīgā un citviet Latvijā par to vaimanā un skandina trauksmes zvanus, jēkabpilieši to uztver ar vēsu prātu. Ko padarīsi, pavasaris klāt, sniegs kūst, sākas ledus iešana, ceļas ūdens līmenis. Jēkabpilieši plūdiem ir gatavi, taču – ne jau daudzstāvu namu pagalmā.

Jauna seguma šķembas saskādē trīs ģimenes auto! Piķa un šķembu segums nav klājams rudenī, norāda RTU eksperts

Jauna seguma šķembas saskādē trīs ģimenes auto! Piķa un šķembu segums nav klājams rudenī, norāda RTU eksperts 11

Tukuma puses iedzīvotājs neizpratnē par ceļa seguma atjaunošanas darbiem, kuru laikā ar izkaisītajām šķembām apskādēti divas viņa automašīnas. Stāsta arī par kaitējumu citiem spēkratiem. Autovadītājs norāda un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) eksperts viņam piekrīt, ka izraudzītās metodes – bitumena (piķa) emulsijas un šķembu sajaukuma – lietošana rudenī nav labā prakse, jo krietni paildzina sacietēšanu (līdz ar to arī paildzina šķembu salipšanu piķī). Autovadītājs pieprasa atbildīgajiem kompensēt automašīnām nodarīto skādi.

"Sadursmē ar alni izdzīvot teju neiespējami!" Avārija Balvu pusē dienas laikā brīdina - uzmanies vienmēr!

"Sadursmē ar alni izdzīvot teju neiespējami!" Avārija Balvu pusē dienas laikā brīdina - uzmanies vienmēr! 3

Valsts policija (VP) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) brīdina šoferus un citus satiksmes dalībniekus būt uzmanīgiem uz ceļa, pārvietoties uzmanīgi arī tagad, gada tumšajā periodā. Tāpat jārēķinās, ka uz braucamās daļas pēkšņi var iznākt meža zvēri, kuri šajā laikā ir jo īpaši rosīgi. To, ka meža dzīvnieki var pārsteigt nesagatavotu, tai skaitā dienas laikā, apliecina traģiska avārija Balvu pusē, par kuru, atgādinot par drošību uz ceļa, informē “Bez Tabu”.

Austrālijā slavenu šoseju plāno pārvērst par kājāmgājēju ceļu

Austrālijā slavenu šoseju plāno pārvērst par kājāmgājēju ceļu

Austrālija kaļ plānus vērienīgam projektam – valsts rietumos slaveno šoseju “Caves road” caur senu mežu, kas ar skaistajiem dabas skatiem piesaista tūristu tūkstošus, varētu pārveidot par kājāmgājēju ceļu vēsta  TV3 raidījums “900 sekundes”.