Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Būvvalde

Tracis Stabu ielā: kaujas, šauj, vaino īpašuma bojāšanā! Nīderlandietis Elans uz kara takas ar jaunbūves saimniekiem kaimiņos

Tracis Stabu ielā: kaujas, šauj, vaino īpašuma bojāšanā! Nīderlandietis Elans uz kara takas ar jaunbūves saimniekiem kaimiņos 15

Nīderlandes izcelsmes rīdzinieks Elans, kuram pieder daudzdzīvokļu nams Rīgā, Stabu ielā 102, ceļ traci par jaunceltnes būvniecības darbiem tieši līdzās viņa mājai, krietni senākam namam. Elans, uzrādot daudzas plaisas, vaino jaunos kaimiņus viņa īpašuma bojāšanā. Konflikta risināšanā puses pamatīgi iekarsušas: uzbrukušas viena otrai, savulaik pat lietots šaujamierocis.

"Izliekas, ka invalīdu nav!" Cietsirdība Rēzeknē: kaimiņu tumsonība invalīdei liedz piekļuvi dzīvoklim

"Izliekas, ka invalīdu nav!" Cietsirdība Rēzeknē: kaimiņu tumsonība invalīdei liedz piekļuvi dzīvoklim 37

Rēzeknieti Anitu smaga slimība piekalusi ratiņkrēslam. Centienus dzīvot cilvēka cienīgu, no citiem neatkarīgu dzīvi ierobežo tumsonīgu līdzcilvēku cietsirdība: vairums daudzdzīvokļu nama (kopīpašuma) kaimiņu, piesaucot absurdus argumentus, nedod piekrišanu uzbrauktuves uz sievietes pirmā stāva dzīvokli izveidei. Izplūstot asarās un esot bezspēcīgai kaimiņu tumsonības un stūrgalvības priekšā, sieviete ratiņkrēslā pauž neizpratni arī par likumdošanu, kas viņai pieprasa lūgt svešiniekiem atļauju izkļūt ārpus četrām sienām.

Jaunmārupē jezuītus vaino "acu aizmālēšanā", ar viltu izbīdot baznīcas projektu, būvvalde iedzīvotājus sauc par tumsoņām

Jaunmārupē jezuītus vaino "acu aizmālēšanā", ar viltu izbīdot baznīcas projektu, būvvalde iedzīvotājus sauc par tumsoņām 1

Mārupes novada Jaunmārupes iedzīvotāji vaino katoļu organizāciju “Jezuīti Latvijā” sabiedrības maldināšanā, uzskatot, ka jezuīti kultūras iestādes aizsegā grasās būvēt baznīcu Jaunmārupē, apstādījumu un dabas teritorijā, kur vērienīga būvniecība nemaz nav atļauta. Tāpat iedzīvotāji uzskata, ka Mārupes novada būvvalde izdabā jezuītiem: neinformējot sabiedrību izsniegusi būvatļauju. Esot ignorēts arī  iedzīvotāju teju vienprātīgais “nē”, ko pērn pauda publiskajā apspriešanā.

Iedzīvotāji aicina nepieļaut Jūgendstila pērles izpostīšanu

Iedzīvotāji aicina nepieļaut Jūgendstila pērles izpostīšanu

Pamatīgs skandāls Rīgas klusajā centrā izcēlies par ieceri kāda Alberta ielas namā izbūvēt liftu. Jautājums par šo ieceri nesen nonāca pat līdz Saeimas komisijai. Daļa mājas iedzīvotāju, kas liftu nevēlas, kultūras mantojuma sargiem un Rīgas būvvaldei pārmet bezdarbību un neatļautas būvatļaujas izsniegšanu.

"Nozaga zemi un jūtas kā karaļi!" 20 (!) gadu Rīgas pašvaldība nevarīga pret patvaļu Pārdaugavā

"Nozaga zemi un jūtas kā karaļi!" 20 (!) gadu Rīgas pašvaldība nevarīga pret patvaļu Pārdaugavā 10

Vairāk nekā 20 gadu ilgst strīds starp divu namu Rīgā, Kuldīgas ielā, iedzīvotājiem. Kuldīgas ielas 41 A daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieki vaino kaimiņus no blakus nama (Kuldīgas ielas 41) prāvas teritorijas zādzībā, norobežōšanā. 41 A nama iedzīvotāji vairāk nekā 400 kvadrātmetru  teritoriju jau sen kā privatizējuši, bezjēdzīgi maksā par to nodokli, jo jau pāris desmitgažu to nevar lietot. Lai gan dokumentācija skaidri vēsta, ka zeme pieder 41 A nama iedzīvotājiem un vairākas iestādes, tai skaitā Rīgas domes vadība, konstatējušas kaimiņu patvaļu, Būvvalde gadiem ilgi ir nevarīga vērsties pret žoga izbūvētājiem.

Aizmālē acis ar mototrasi, "uzbliež" gigantisku šaušanas poligonu! Paslepus izbūvē 13 hektāru šautuvi, nesagaidot iedzīvotāju akceptu

Aizmālē acis ar mototrasi, "uzbliež" gigantisku šaušanas poligonu! Paslepus izbūvē 13 hektāru šautuvi, nesagaidot iedzīvotāju akceptu 16

Iecavas novada iedzīvotāji izmisīgi pretojas milzu šaušanas poligona izveidei Iecavas pievārtē. Lai gan šautuve 13 hektāru platībā formāli ir vien ieceres stadijā un nodota publiskai apspriešanai, šautuves idejas virzītāji infrastruktūru ar milzu aizsargvaļņiem jau uzcēluši. Sākotnēji būvējuši aizsargvaļņus, neatklājot patiesos nodomus: slēpuši šautuves ieceri, prasot atļaujas cita veida objekta būvniecībai. Iedzīvotāji uzskata, ka notikusi nelikumīga būvniecība. Tāpat satraucas, ka šautuves izbūve un plānotā tās izmantošana ir kaitējums videi un būtiski iedragās iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Iecavas novada iedzīvotāji uzskata, ka poligona idejas virzītāji sabiedriskajā apspriešanā melo sabiedrībai.

Kartupeļiem paredzētā zemē "uzbliež" nelegālu ciematu! Ilgstoša patvaļa Limbažu domnieku degunu galā

Kartupeļiem paredzētā zemē "uzbliež" nelegālu ciematu! Ilgstoša patvaļa Limbažu domnieku degunu galā 2

Limbažu novadā pašvaldības deguna galā gadiem ilgi izbūvējies nelegāls ciemats. Izmanīgs tirgonis lauksaimniecībai izmantojamu zemi sadalījis un daudziem pārdevis zemesgabalus. Kā stāsta jaunie zemesgabalu īpašnieki, sākotnēji domājuši, ka pērk apbūvei paredzētu zemi, tomēr vēlāk atskārtuši, ka uz tās neko citu kā stādīt kartupeļus un burkānus legāli darīt nevar. Nu nelegālajā ciemā nelikumīgi izbūvētas daudzas ēkas. Komentējot, kā pašvaldība pieļāvusi ēku un infrastruktūras izbūvi, Limbažu novada vietvara stāsta, ka Būvvaldes kapacitāte izrādījusies pārāk maza. Nu nelegālā ciema iedzīvotāji nostājušies uz kara takas ar zemesgabalu tirgotāju, savukārt pašvaldība draud iedzīvotājiem, ka var likt nojaukt nelegālās ēkas.

"Smieklīgi tas ir!" Ietve nekurienē: kārtējais būvniecības "šedevrs" ņirgājas par rīdziniekiem

"Smieklīgi tas ir!" Ietve nekurienē: kārtējais būvniecības "šedevrs" ņirgājas par rīdziniekiem

Rīdziniekus no Mežciema mikrorajona nepatīkami pārsteidz gājēju ietve pie nesen atklātā tirdzniecības centra, kas apraujas nepabeigta, ir nelietojama. Tādēļ gājējiem, tostarp vecākiem ar bērnu ratiem un cilvēkiem ratiņkrēslā, lai turpinātu ceļu, piemēram, līdz gājēju pārejai, nākas brist dubļos. “Bez Tabu” noskaidro, kāpēc veikala teritorijas apsaimniekotāji izveidojuši šādu “šedevru”.

Ja "Z-Towers" nepieņems ekspluatācijā, projekta attīstītāji sola vērsties starptautiskās institūcijās

Ja "Z-Towers" nepieņems ekspluatācijā, projekta attīstītāji sola vērsties starptautiskās institūcijās

Ja Rīgas būvvalde ekspluatācijā nepieņems Pārdaugavā uzslietos “Z-torņus”, projekta attīstītāji sola vērsties starptautiskās iestādēs savu investīciju aizsardzībai. Viņi pieļauj, ka būvvaldes darbinieki sagaidot kukuli, par ko jau informēts KNAB. Būvekspertu vērtējumā – dvīņu torņi esot kvalitatīvākās un drošākās augstceltnes galvaspilsētā.