Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Baltijas ceļš

Ķīnas jaunais vēstnieks norobežojas no skandalozās publikācijas par Latviju un Baltijas ceļu

Ķīnas jaunais vēstnieks norobežojas no skandalozās publikācijas par Latviju un Baltijas ceļu 4

Vienā no pasaules finanšu centriem Honkongā jau mēnešiem ilgi turpinās masveidīgi protesti, kuros piedalās demokrātisko reformu atbalstītāji. Honkonga ir bijusī britu kolonija, kas bauda plašu autonomiju. Protesti, kuri izvērtušies arī vardarbīgās sadursmēs ar policiju, tiek rīkoti dažādās formās. Un honkongiešus ir iedvesmojušas arī Baltijas valstis.

Reaģējot uz Ķīnas laikraksta pausto par Baltijas valstu neatkarību, ĀM izglītos Ķīnas vēstniecības pārstāvi

Reaģējot uz Ķīnas laikraksta pausto par Baltijas valstu neatkarību, ĀM izglītos Ķīnas vēstniecības pārstāvi 3

Reaģējot uz to, ka Honkongā iznākošais Ķīnas valstij piederošais laikraksts “Veņ Vei Po” publicējis rakstu, kurā izsmieta trīs Baltijas valstu neatkarība, Ārlietu ministrija (ĀM) tuvākajā laikā plāno izglītot Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības Latvijā pilnvaroto lietvedi, aģentūrai LETA apstiprināja ministrijā.

Robežpunkts Ziemeļvidzemē atkal vieno baltiešus

Robežpunkts Ziemeļvidzemē atkal vieno baltiešus 1

Baltijas ceļa trīsdesmitgades svinības piektdien notika arī Igaunijas pierobežā, un Koņu pagastā sanākušos bija ieradusies sveikt gan Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, gan arī bijušies Latvijas prezidenti Raimonds Vējonis un Valdis Zatlers.

Bez interneta un mobilajiem tālruņiem: kā patiesībā notika "Baltijas ceļa" organizēšana?

Bez interneta un mobilajiem tālruņiem: kā patiesībā notika "Baltijas ceļa" organizēšana? 1

Pirms 30 gadiem doma par “Baltijas ceļu” dzima Igaunijā. Un doma bija spīdoša, taču vēl lielāks sasniegums bija to organizēt. Neaizmirsīsim, ka tas bija laikmets pirms mobilajiem tālruņiem un tas notika valstī, kurā joprojām darbojās draudīgas represīvās struktūras. Kā radās ideja, un ar kādiem tīri praktiskiem izaicinājumiem nācās saskarties “Baltijas ceļa” organizatoriem?

"Līdzīgi kā deviņdesmitajos - kurš reketēs kuru uzņēmēju." Vēsturnieks skaidro Molotova-Ribentropa pakta aizkulises

"Līdzīgi kā deviņdesmitajos - kurš reketēs kuru uzņēmēju." Vēsturnieks skaidro Molotova-Ribentropa pakta aizkulises

23. augustā pirms 30 gadiem notika “Baltijas ceļš”. Taču “Baltijas ceļš” pats bija atgādinājums par 50 gadus iepriekš notikušu noziegumu – Hitlera un Staļina jeb Molotova-Ribentropa paktu, kas brutāli sadalīja Austrumeiropu. Vēsturnieki skaidro: tā bija kā reketieru vienošanās, tirgus placī sadalot ietekmes sfēras. Pakta noslēgšanas brīdī noziedzīgie režīmi visai pasaulei meloja, saucot dokumentu tikai par savstarpējas neuzbrukšanas līgumu un noklusējot Eiropas pārdales plānus.

EK prezidente: Ar Baltijas valstu drosmi var lepoties visa Eiropa

EK prezidente: Ar Baltijas valstu drosmi var lepoties visa Eiropa 2

Nākamā Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena piektdien sociālās saziņas vietnē “Twitter” sveikusi Latviju, Igauniju un Lietuvu “Baltijas ceļa” 30. gadadienā, akcentējot, ka ar Baltijas valstu drosmi var lepoties visa Eiropa.