Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Balsu pirkšanas skandāls

"Zaķa/Elksniņa" balsu pirkšanas lietā tiesa attaisno apsūdzētos, kuri paši savu vainu bija atzinuši

"Zaķa/Elksniņa" balsu pirkšanas lietā tiesa attaisno apsūdzētos, kuri paši savu vainu bija atzinuši

Neparastākā balsu pirkšanas lieta Latvijas vēsturē šodien noslēgusies ar vēl neparastāku rezultātu – tiesa nupat attaisnoja divus vīriešus, kuri paši atzina, ka bija pirkuši balsis Latgalē 12. Saeimas vēlēšanās. Vēl dīvaināku šo lietu padarīja fakts, ka prokuratūra uzskatīja – viņi balsis pirkuši par labu Saskaņai, bet paši apsūdzētie uzstāja, ka darījuši to par labu Vienotībai.

Spriedums balsu pirkšanas lietā: uzņēmējam Kozulim jāmaksā sods

Spriedums balsu pirkšanas lietā: uzņēmējam Kozulim jāmaksā sods

Balsu pirkšanas lietā apsūdzēto nu jau bijušā Vienotības politiķa Dzintara Zaķa draugu, Viļānu novada domes deputātu un uzņēmēju Andri Kozuli, Latgales apgabaltiesa atzinusi par vainīgu un piespriedusi viņam naudas sodu 75 minimālo mēnešalgu jeb 27 000 eiro apmērā.

Gan Zaķis, gan Elksniņš tiesā noliedz jebkādu saistību ar Līvānu novada balsu pircējiem

Gan Zaķis, gan Elksniņš tiesā noliedz jebkādu saistību ar Līvānu novada balsu pircējiem

Balsu pirkšanas lieta par labu Saskaņai un Andrejam Elksniņam ir Dzintara Zaķa iedvesmota politiska izrēķināšanās Drošības policijas izpildījumā – apgalvo pats Elksniņš. Tikmēr Zaķis mēģinājumos ieriebt konkurentam vaino pašu Elksniņu, atgādinot, ka balsu pirkšanā apsūdzēts ir partijas Saskaņa biedrs, kurš strādā partijas Saskaņa atbalstītājam piederošā uzņēmumā.

Kaut kas te nav tīrs... Elksniņa labā pirkto balsu apsūdzētie uzstāj, ka pirkuši konkurentiem - Vienotībai

Kaut kas te nav tīrs... Elksniņa labā pirkto balsu apsūdzētie uzstāj, ka pirkuši konkurentiem - Vienotībai 2

Dīvaini notikumi pirmdien risinājās Preiļu tiesā, kas sāka iztiesāt krimināllietu par balsu pirkšanu Saskaņas Saeimas deputāta Andreja Elksniņa labā. Pretēji izmeklētājiem, apsūdzētie uzstāja, ka viņi balsis pirkuši pavisam citas partijas – Vienotības labā. To, ka Saeimā tikt palīdzējis no Vienotības saraksta kandidējušajam Dzintaram Zaķim, apgalvoja arī partijas Saskaņa biedrs.

Lai arī raibs, šis gads bijis salīdzinoši mierīgs, pauž ģenerālprokurors

Lai arī raibs, šis gads bijis salīdzinoši mierīgs, pauž ģenerālprokurors 1

Pagājušais bija pirmais jaunās Saeimas darba gads. Regulārie skandāli tad ar balsu pirkšanu, tad dzeršanu, tad dzeršanu un kaušanos simts gudro galvu izpildījumā turpinājās visu gadu. Un, ja vēl ar to ir par maz šogad netrūka arī no jauna uzsāktu un vecu izbeigtu krimināllietu pret mūsu mazās valsts lielajiem un varenajiem. 

Āboltiņa balsu pirkšanas skandāla dēļ grib izslēgt Zaķi no Vienotības

Āboltiņa balsu pirkšanas skandāla dēļ grib izslēgt Zaķi no Vienotības

Šodien, 20. oktobrī, tiesā tika skatīta jau trešā ar deputāta Dzintara Zaķa balsu pirkšanu saistītā krimināllieta. Vienai notiesājošs spriedums šodien jau stājies spēkā, kādēļ Vienotības līdere Solvita Āboltiņa paziņojusi, ka rosinās valdi lemt par Zaķa izslēgšanu no partijas.

Ķirurgs, kurš apsūdzēts Zaķa balsu pirkšanas lietā:  Es izdarīju “glupību”

Ķirurgs, kurš apsūdzēts Zaķa balsu pirkšanas lietā: Es izdarīju “glupību”

Cēsu rajona tiesa šodien sāka skatīt Dzintara Zaķa balsu pirkšanas krimināllietu, kur galvenais apsūdzētais ir pats bijušais deputāts Igors Aleksandrovs. Viņš atzīst, ka lietā ir ticis organizēts transports, ir bijusi iesaistīta nauda, bet neko pretlikumīgu viņš neesot darījis. Tāpat viņš izdarīto sauc par “glupību”.