Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Auto

"Mašīna bija miskaste: piepīpēta, logi nevērās!" Izreklamējot kā labu auto tikko no Vācijas, auto noma klientam liek vilties

"Mašīna bija miskaste: piepīpēta, logi nevērās!" Izreklamējot kā labu auto tikko no Vācijas, auto noma klientam liek vilties 45

Auto nomas uzņēmuma klients ļoti vīlies saņemtajā pakalpojumā. Apgalvo, ka no reklāmā solītā par automašīnu nebija ne miņas: spēkrata salons esot pamatīgi smakojis pēc smēķiem, tāpat lietus laikā nācies logus celt manuāli, aptverot ar pirkstiem, jo logu mehānisms neesot darbojies. Klients arī vaino uzņēmumu drošības naudas piesavināšanā. Šķetinot problēmu, uzpeld iggadējs lietotu auto biznesa pārstāvis, uzņēmums “KB Līzings”, par kuru “Bez Tabu”, gadiem ejot, saņēmis vairākas sūdzības. SIA “KB Līzings” priekšnieks, lai gan atzīst, ka no konkrētā auto nomnieka saņem materiālu labumu, noliedz, ka ir kā līdzatbildīgs par auto nomas firmas problēmām.

"Iepriekš mašīnas tur netraucēja, tagad traucē?!" Rīdziniekus Pārdaugavā dzen izmisumā auto novietošanas problēma

"Iepriekš mašīnas tur netraucēja, tagad traucē?!" Rīdziniekus Pārdaugavā dzen izmisumā auto novietošanas problēma 29

Rīdzinieki, dzīvojoši Pārdaugavā, Raņķa dambja apkaimē, gaužas par automašīnu novietošanas problēmu daudzdzīvokļu māju pagalmos. Bezizejā autovadītāji novieto spēkratus vietās, kur tas nav atļauts, par ko tiek sodīti. Maģistrālā iela – Raņķa dambis -, kas stiepjas gar daudzdzīvokļu namu masīvu un kur bija iespējams novietot automašīnas, nu arī ir tabu – izvietotas apstāšanās un stāvēšanas aizlieguma zīmes, tādējādi pašvaldība apkaimes iedzīvotājiem sagādājusi vēl lielākas galvassāpes.

"Ceļiem jābūt valsts vizītkartei, bet te aizauguši grāvji!" Aizrāda par aizaugušām, bīstamām ceļmalām

"Ceļiem jābūt valsts vizītkartei, bet te aizauguši grāvji!" Aizrāda par aizaugušām, bīstamām ceļmalām 26

Olaines novada iedzīvotājs neizpratnē, kāpēc atbildīgie nesakopj Jelgavas šosejas (ceļš A8) nomali, tā aizaugusi ar nezālēm, kas ir ne vien acij netīkams skats, bet arī drauds satiksmes drošībai, jo no garās zāles uz ceļa, pārsteidzot šoferus, var izskriet laikus nepamanīti dzīvnieki. Iedzīvotāja bažas par pamatotām uzskata arī satiksmes drošības eksperts.

Sodi tūkstošos! Pārkāpumu rekords? Aizmirstot par OCTA, mēnešiem brauc, fotoradari "knipsē" uz nebēdu

Sodi tūkstošos! Pārkāpumu rekords? Aizmirstot par OCTA, mēnešiem brauc, fotoradari "knipsē" uz nebēdu 269

Raimonds šī gada ziemā uz vairākiem mēnešiem devās peļņā uz ārzemēm, savu “BMW” markas automašīnu atstājot lietošanā savai draudzenei. Kamēr Raimonds bija ārpus Latvijas, viņa spēkratam beidzās obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA). Aizmirstot iegādāties jaunu OCTA, draudzene daudzus mēnešus brauca bez tās, kā rezultātā Raimonds nu tiek “nomētāts” ar fotoradaru sodiem. Autovadītājs nenoliedz, ka aizmāršība viņu neatbrīvo no atbildības, tomēr ir neizpratnē, kāpēc lēmumus par sodu piemērošanu apstrādā gausi un nosūta viņam kā īpašniekam ilgi pēc fotoradara fiksācijas. Raimonds jau saņēmis septiņus lēmumus par soda piemērošanu, pagaidām kopsummā viņam piemēroti sodi 2,5 tūkstošu eiro apmērā. Nav skaidrs, cik vēl sodus savā e-pasta kastītē saņems.

Ko ņemt vērā Mercedes Benz automašīnu iegādē?

Ko ņemt vērā Mercedes Benz automašīnu iegādē? 5

Lietoto automašīnu klāstā visnotaļ pieejami ir Mercedes Benz spēkrati. To modeļi ir diezgan daudz un dažādi, kas brīžiem var apgrūtināt izvēli par to, kādu tieši šāda tipa auto vēlies iegādāties. Ar ko jārēķinās un kādi Mercedes Benz modeļi ir vispopulārākie?

"Te taču dzīvo dzīvi cilvēki!" Ādažu novadā lkvidē pieturu; ar bērniem jāskrien pāri Tallinas šosejai

"Te taču dzīvo dzīvi cilvēki!" Ādažu novadā lkvidē pieturu; ar bērniem jāskrien pāri Tallinas šosejai 14

Ādažu novada Birznieku ciema iedzīvotājus šokējusi tuvākās autobusa pieturas likvidēšana. Līdz nesenai pagātnei pietura bija Tallinas šosejas malā ciema pusē, bet nu, to likvidējot, iedzīvotājiem, tai skaitā ģimenēm ar bērniem, nākas riskēt ar dzīvībām, šķērsojot ļoti intensīvo lielceļu neatļautā vietā, lai nokļūtu līdz citai pieturai. Daudzbērnu ģimene gada tumšo mēnešu priekšvakarā bažījas par savu, bērnu un citu iedzīvotāju apdraudējumu.

"Skats pa logu - "Ķīnas mūris"!" Nozagta dienasgaisma, sabojāti īpašumi: daugavpilieši pārvada ēnā beidzot izcīna "sāpju naudu"

"Skats pa logu - "Ķīnas mūris"!" Nozagta dienasgaisma, sabojāti īpašumi: daugavpilieši pārvada ēnā beidzot izcīna "sāpju naudu" 9

Pēc ilgstošas un izmisīgas cīņas par taisnību daugavpilieši, kuru dzīvi un īpašumus negatīvi ietekmējusi Smiltenes ielas pārvada būvniecība, beidzot izcīnījuši kompensācijas. Pašvaldība konceptuāli vienojusies par “sāpju naudas” – vairāk nekā 150 tūkstošu eiro – izmaksāšanu 17 nekustamo īpašumu saimniekiem.

Jauns segums, problēmas vecās. Vai nesen atjaunotais ceļš Gulbenes pusē atkal būs dubļu "slidotava"?

Jauns segums, problēmas vecās. Vai nesen atjaunotais ceļš Gulbenes pusē atkal būs dubļu "slidotava"? 1

Rubrikā “Toreiz un tagad” “Bez Tabu” atkārtoti viesojās Gulbenes novada Lizumā, kur pagājušogad tās puses iedzīvotāji cēla traci par iedzīvotājiem, lauksaimniekiem un uzņēmējiem ļoti svarīgā ceļa posma Lizums-Tirza nesen veikto seguma atjaunošanas darbu kvalitāti. Lai gan grants ceļam bija atjaunots segums, tas lietavu laikā izšķīda un pārtapa dubļu “slidotavā”.

"Katra bukte ir pamatīga sāpe!" Parkošanās šaurajās stāvvietās kā krievu rulete; vāc parakstus platāku izveidošanai

"Katra bukte ir pamatīga sāpe!" Parkošanās šaurajās stāvvietās kā krievu rulete; vāc parakstus platāku izveidošanai 87

Vairuma autovadītāju transportlīdzeklis kaut reizi bijis bojāts publiskajā stāvvietā, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) veiktā aptauja. Vietnē “Manabalss.lv” tiek vākti paraksti autostāvvietas publiskos stāvlaukumos platuma standarta nostiprināšanai normatīvajos aktos. Pašlaik Ministru kabineta noteikumi vien iesaka ierīkot 2,5 metru platas stāvvietas, tomēr, kā pārliecinājās “Bez Tabu” un LTAB, šis ieteikums daudziem nav saistošs. Tāpat LTAB norāda, ka 2,5 metru platums ir novecojis standarts, tāpēc, pielāgojoties mūsdienām, piemēram, ņemot vērā, ka pat kompaktākie automašīnu modeļi kļuvuši platāki, būtu jānosaka obligāti ievērojams stāvvietas platums – vismaz 2,6 metri.

Kas ir oriģināla aprīkojuma riepas, un kādas ir to priekšrocības?

Kas ir oriģināla aprīkojuma riepas, un kādas ir to priekšrocības? 3

Oriģinālaprīkojuma (OEM – Original equipment manufacturer) riepas kļūst arvien izplatītākas, jo tās izceļas ar vairākiem pozitīviem faktoriem. Kas tad īsti slēpjas zem vārdu salikuma oriģinālaprīkojuma riepas, kāpēc tās būtu vērts iegādāties, un kā atrast piemērotākās savam auto? Atbildes uz šiem jautājumiem meklē raksta turpinājumā!

Kur droši nodoties ekstrēmākiem auto priekiem?

Kur droši nodoties ekstrēmākiem auto priekiem?

Daudzi autovadītāji šad un tad vēlas kārtīgāk iespiest grīdā gāzes pedāli un izjust savas automašīnas patieso jaudu. Lieki piebilst, ka kopējā satiksmē šādas izdarības veikt nedrīkst, taču adrenalīna pilnu izbraucienus iespējams veikt vairākās auto trasēs visā Latvijā. Ja šis temats aktuāls arī tev, esi nonācis pareizajā vietā – turpini lasīt un uzzini, kur ar savu (vai trasē pieejamo) auto vari mesties piedzīvojumos!