Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Augi

Aicina valdību paplašināt invazīvo sugu sarakstu

Aicina valdību paplašināt invazīvo sugu sarakstu 2

Pateicoties klimata izmaiņām, Latvijā sev jaunu mājvietu atraduši vairāki desmiti invazīvu augu un dzīvnieku invazīvu sugu. Tomēr Ministru kabineta noteikumos pagaidām figurē tikai viens ienaidnieks – Sosnovska latvānis.

Barona ielas puķu podus tomēr vedīs prom

Barona ielas puķu podus tomēr vedīs prom 4

Neatkarīgi no tā, ka galvaspilsētā Krišjāņa Barona ielas puķu podiem atrodas arvien vairāk brīvprātīgo kopēju, podus tomēr paredzēts novākt. Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā norāda, – puķu podu uzturēšanai pašlaik naudas nav.

Ņirgāšanās par augiem! Barona ielā bojāejai pakļauti teju 90 podi ar skujeņiem

Ņirgāšanās par augiem! Barona ielā bojāejai pakļauti teju 90 podi ar skujeņiem 17

Pērn pēc trīs gadus ilgas būvniecības noslēdzās Krišjāņa Barona ielas remontdarbi. Tajos ietilpa ne tikai bruģa seguma un ietvju salabošana, bet arī vides iekārtošana – soliņu ierīkošana un puķu podu uzstādīšana. Šobrīd skats, kas paveras, uzlūkojot augu podus ir nepatīkams – lielākā daļa skujeņu ir nokaltuši. Bojāejai pakļauti visi, teju 90, augu podi, kas atrodas Krišjāņa Barona ielā.

Latvijas tomātiem uzglūn jauns vīruss, brīdina VAAD

Latvijas tomātiem uzglūn jauns vīruss, brīdina VAAD 4

Latvijas tomātu audzētājiem jāpiesargās no jauna vīrusa, kurš Latvijā vēl nav konstatēts, bet skāris tomātus ražojošajos stādījumus dažās citās Eiropas Savienības (ES), norāda Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD).

Salaspilī nogatavojas gardākie banāni Latvijā

Salaspilī nogatavojas gardākie banāni Latvijā 2

Spītējot sniegam un salam, Latvijā ir vieta, kur aug un nogatavojas banāni, citroni un daudzi citi siltumu un sauli mīloši augļi. Nacionālā botāniskā dārza darbinieki Salaspilī oranžērijā sarūpējuši ne tikai daudzus aizjūru augus, bet arī kādu eksperimentu ar ozola bonsai.

Idejas, kā baudīt pavasari jau tagad!

Idejas, kā baudīt pavasari jau tagad!

Pēc ilgstoša sala perioda šajās brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā laiks kļūs siltāks. Pavisam drīz – 20. martā – iestāsies arī astronomiskais pavasaris.