Otrdiena, 30. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Ārvalstu investori

Ķīnas investori Latvijā atver gēnu pētniecības centru

Ķīnas investori Latvijā atver gēnu pētniecības centru 2

Latvijai izdevies piesaistīt nozīmīgas investīcijas no Ķīnas – gēnu pētniecības milzis “BGI” Rīgā izveidojis ražotni. Te stāsts gan nav tikai par lielu naudu, bet tā ir arī milzīga iespēja uzlabot cilvēku veselības aprūpi.

Ārvalstu investori sūdzas par lēno progresu tiesu reformās un haotisko Saeimas darbu

Ārvalstu investori sūdzas par lēno progresu tiesu reformās un haotisko Saeimas darbu

Investoriem attīstīt biznesu Latvijā traucē būtisks darbaspēka trūkums, joprojām lēnās tiesas un reizēm haotiskais Saeimas darbs – tas secināms no šodien publiskotā Ārvalstu investoru padomes ziņojuma. Ceturtdien investori arī tikās ar premjerministru, kurš gan atzina, ka valdības un investoru skatījums par to, kādā virzienā Latvijai jāattīstās, esot visnotaļ līdzīgs.

Investori brīdina par Latvijas nonākšanu pelēkajā zonā

Investori brīdina par Latvijas nonākšanu pelēkajā zonā

Ārvalstu investoru padome aicina revidēt un reformēt ekonomisko noziegumu apkarošanas pieeju Latvijā. Ja neko būtisku nedarīsim, Latvijai draud iekļūšana pelēkajā zonā, apgrūtinot daudzu Latvijas tautsaimniecībai nozīmīgu uzņēmumu darbību.

Latvijā pērn novērots liels investīciju pieplūdums

Latvijā pērn novērots liels investīciju pieplūdums 2

Turpinās labas ziņas par Latvijas ekonomiku. Vienu brīdi šķita, ka ārvalstu investori Latvijai met līkumu, bet jaunākā statistika rāda, ka pagājušā gada deviņos mēnešos ieguldītās naudas apjoms pārsniedzis 700 miljonus eiro, un šajā ziņā Latvija apsteigusi Lietuvu un Igauniju.

Ārvalstu investori ceļ trauksmi par demogrāfiju Latvijā; ir gatavi apsvērt iespēju pamest biznesu šeit

Ārvalstu investori ceļ trauksmi par demogrāfiju Latvijā; ir gatavi apsvērt iespēju pamest biznesu šeit 2

Ārvalstu investori ceļ trauksmi par bēdīgo demogrāfijas stāvokli Latvijā. Neuzlabojoties nodokļu politikai, aptuveni puse ārvalstu investoru gatavi apsvērt iespēju Latviju pamest. Tostarp arī no ārvalstu investoru piesaistes ir atkarīga Latvijas ekonomikas turpmākā attīstība, taču šie investori, vērtējot mūsu valstu piecu ballu sistēmā, Latvijai liek divnieku.

Trūkst stimula ieguldīt Latvijā, atzīst ārvalstu investori

Trūkst stimula ieguldīt Latvijā, atzīst ārvalstu investori

Neraugoties uz politikas veidotāju centieniem sakārtot uzņēmējdarbības vidi un padarīt to labvēlīgāku, pēdējo 12 mēnešu laikā būtiski uzlabojumi nav manāmi, un Latvijas pievilcība investoru acīs joprojām neuzlabojas.