Pirmdiena, 18. oktobris

Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Armija

Skriešanas treniņa laikā Kadagā mirst Polijas karavīrs

Skriešanas treniņa laikā Kadagā mirst Polijas karavīrs

Sestdien individuāla skriešanas treniņa laikā miris Polijas karavīrs no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā, apstiprina Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

Reportāža: Kara flotes simtajā jubilejā iespējams apskatīt kara kuģus

Reportāža: Kara flotes simtajā jubilejā iespējams apskatīt kara kuģus 1

Sestdien, 10. augustā, aprit tieši 100 gadu kopš dibināta Latvijas armijas kara flote. Svinības iesākās jau dienu iepriekš ar militāro kuģu parādi, bet sestdien liels skaits rīdzinieku un pilsētas viesu izmantoja iespēju Latvijas un citu NATO valstu karakuģus aplūkot klātienē Krastmalā.

Mikroķirurgs: Militāro traumu ārstēšana Latvijā ir pagalam vāji attīstīta

Mikroķirurgs: Militāro traumu ārstēšana Latvijā ir pagalam vāji attīstīta

Latvijā militāro traumu ārstēšanā ir vāji attīstīta un tas būtu jāmaina. Par to pārliecināts mikroķirurgs Olafs Libermanis, kurš sestdien rīkoja semināru par militāro ķirurģiju. Tajā piedalījās arī izcilais latviešu izcelsmes amerikāņu profesors Kristaps Keggi no Jēlas universitātes.

Foto: nācija līksmo armijas zaļumballē

Foto: nācija līksmo armijas zaļumballē 3

6. jūlijā 11. novembra krastmalā tika svinēta Latvijas armijas simtgade. Visas dienas garumā tautu priecēja dažādi pasākumi, bet viss noslēdzās ar zaļumballi. Skaties.lv piedāvā ielūkoties kadros no balles.

NATO gatavojas pasaulei bez INF

NATO gatavojas pasaulei bez INF

NATO dalībvalstu aizsardzības ministri, kas trešdien pulcējušies Briselē, gatavojas vienoties par pasākumiem, kurus nāktos īstenot, ja izjuktu Līgums par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INF).

Ar vērienīgu aviošovu atzīmē Gaisa spēku simtgadi

Ar vērienīgu aviošovu atzīmē Gaisa spēku simtgadi

Ar īpašu koncertuzvedumu, vērienīgiem Latvijas un sabiedroto valstu aviācijas paraugdemonstrējumiem, Lielvārdes Gaisa spēku bāzē sestdien tika atzīmēta Latvijas Gaisa spēku simtā gadadiena.

Rīgā pietauvojas Vācijas bruņoto spēku zemūdene un kuģis

Rīgā pietauvojas Vācijas bruņoto spēku zemūdene un kuģis 11

Piektdien Rīgas Pasažieru ostā pietauvojusies Vācijas bruņoto spēku zemūdene ”U33” un kuģis ”Fehrmann”, tādējādi apliecinot Vācijas klātbūtni reģionā un stiprinot Latvijas un Vācijas divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, informē Ārlietu ministrija.

Vairākās zemessardzes vienībās izvieto izvēršamās teltis

Vairākās zemessardzes vienībās izvieto izvēršamās teltis 2

Stiprinot Nacionālos bruņotos spēkus (NBS), zemessardzes vienībās turpinās mobilo telšu izvietošana. Vietās, kur morāli novecojušas kazarmas vai to nav vispār, teltis spēj dot pajumti vismaz 100 cilvēkiem. Kopumā tādas Latvijā būs astoņas, ļaujot efektīvāk rīkot militārās mācības kopā ar sabiedroto karavīriem.