Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Aptiekas

Farmācijas uzņēmumi izsprūk no stingrām pārbaudēm, produktus reģistrējot kā medicīnas ierīces

Farmācijas uzņēmumi izsprūk no stingrām pārbaudēm, produktus reģistrējot kā medicīnas ierīces 2

Pirms diviem gadiem Eiropu satricināja tā sauktais implantu skandāls. Tirgū gadiem ilgi nonākuši nedrošas un nepārbaudītas ierīces. Līdz šim Eiropā uzraugi paļāvušies uz ražotājiem, ka to solījumi par ierīču efektivitāti un drošību ir patiesi. Nākamgad beidzot spēkā stāsies stingrāka nozares kontrole. Tā skars arī ierīču grupu, ko ikdienā lietojam ar pārliecību, ka tās ir zāles un ka tās tiek kontrolētas atbilstoši medikamentiem.

Problēma: aptiekas un slimnīcas nevar iegūt datus no vienotās ES zāļu pārbaudes sistēmas

Problēma: aptiekas un slimnīcas nevar iegūt datus no vienotās ES zāļu pārbaudes sistēmas

Mediķiem un pacientiem svarīgi jaunumi: jau nākamnedēļ daudzās Eiropas valstīs, arī Latvijā, sāks darboties vienota zāļu verifikācijas sistēma. No vienas puses, tas ir labi, jo kopējā sistēmā būs iespējams pārliecināties par to, ka zāles nav viltotas. Taču jaunā regula uzliek papildu slogu farmaceitiem. Un Latvijas slimnīcas vispār ceļ trauksmi, ka sistēma vēl ne tuvu nav gatava un var paralizēt darbu.

Aptiekas lauku apvidos varētu neizturēt cīņu ar viltotiem medikamentiem

Aptiekas lauku apvidos varētu neizturēt cīņu ar viltotiem medikamentiem 2

Februāra sākumā spēkā stāsies jaunas Eiropas līmeņa prasības zāļu drošībai, tomēr ne visas aptiekas var atļauties finansēt šādu pasākumu, kā rezultātā lauku apvidos atsevišķas aptiekas jau izvēlējušās darbu 2019. gadā pārtraukt, norādījis Aptieku īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lībķens.

Aptiekas bažījas, ka pēc 9. februāra pacienti nevarēs nopirkt atsevišķas recepšu zāles

Aptiekas bažījas, ka pēc 9. februāra pacienti nevarēs nopirkt atsevišķas recepšu zāles 4

Jau pēc nepilna mēneša 32 Eiropas valstīs un arī Latvijā sāks darboties zāļu drošuma pārbaudes. Tā kā Eiropas līmeņa datubāzē, kurā tiks pārbaudīti medikamentu unikālie kodi, ražotāji vēl aizvien nav ievadījuši visas nepieciešamās zāles, aptiekām ir bažas, ka pēc 9. februāra, kad jaunā kārtība sāks strādāt, pacienti atsevišķas recepšu zāles nevarēs nopirkt

"Aptiekārs četrgadniekam iesaka sīrupu, kura sastāvā ir 9,5% alkohols!" Māmiņa sašutusi - vai bērnam to var dot?

"Aptiekārs četrgadniekam iesaka sīrupu, kura sastāvā ir 9,5% alkohols!" Māmiņa sašutusi - vai bērnam to var dot? 15

Nedēļas nogale ir laiks, lai uzņemtu jaunu enerģiju un uzlādētos nākamajai darba nedēļai. Arī raidījuma “Bez Tabu” skatītājas mazajam četrgadniekam piektdienas vakarā sāka parādīties krekšķis kaklā un sieviete nolēma doties uz tuvāko aptieku, lai konsultētos ar aptiekāru, kas tad būtu vispiemērotākais, lai mazajam palīdzētu!

Pēc zālēm - uz lielveikalu? Rosina ļaut tirgot bezrecepšu zāles ārpus aptiekām

Pēc zālēm - uz lielveikalu? Rosina ļaut tirgot bezrecepšu zāles ārpus aptiekām 4

Vai lielveikalos, degvielas uzpildes stacijās un citviet drīkstētu atļaut tirgot bezrecepšu zāles? Šāds jautājums tiks aktualizēts jaunnedēļ, kad Veselības ministrija un Konkurences padome meklēs veidus, kā, palielinot zāļu pieejamību, mazināt konkrētu aptieku ķēžu dominēšanu. Tas ļautu medikamentu pazemināt cenas. Līdz šim aptiekas iebildušas pret bezrecepšu zāļu tirgošanu ārpus farmācijas iestādēm.

Cietīs iedzīvotāji un nāksies slēgt aptiekas - farmaceiti satraukti par PVN celšanu zālēm

Cietīs iedzīvotāji un nāksies slēgt aptiekas - farmaceiti satraukti par PVN celšanu zālēm 2

Aptieku īpašnieki un farmaceiti ir satraukti par ieceri paaugstināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi no 12% līdz 21%. Biedrības “Aptieku īpašnieku asociācija” (AĪA), “Latvijas Farmaceitu biedrība” (LFB) un “Aptieku biedrība” (AB) Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, Finanšu ministrijai un Veselības ministrijai ir nosūtījuši vēstuli, kurā pauž bažas par šiem plāniem.

Pusē Latvijas nav nevienas diennakts aptiekas... Cilvēki nodrošinās ar zāļu rezervēm

Pusē Latvijas nav nevienas diennakts aptiekas... Cilvēki nodrošinās ar zāļu rezervēm 2

Vai jums ir gadījies, ka naktī pēkšņi sakāpj temperatūra, sagriežas vēders vai vajadzīgs kaut vai tikai plāksteris? Ir labi, ja to var palūgt kaimiņam vai aizskriet līdz diennakts aptiekai. Nedz liepājniekiem, nedz jelgavniekiem un vēl pusei Latvijas šādas iespējas nav, un cilvēkiem neatliek nekas cits kā veidot tablešu uzkrājumus.