Ceturtdiena, 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Āfrikas bēgļi

Starptautiskās normas ir novecojušas. Kā Eiropai tikt galā ar bēgļu krīzi?

Starptautiskās normas ir novecojušas. Kā Eiropai tikt galā ar bēgļu krīzi?

Bēgļu krīze Eiropā ir tikai viena daļa no pasaulē pašlaik notiekošajiem migrācijas procesiem, kas nenovēršami liks bagātajām Rietumvalstīm pārvērtēt gan veidu, kā pašlaik tiek sniegts patvērums svešzemniekiem, gan domāt par to, kā novērst šādas situācijas nākotnē. ANO Migrācijas samits Ņujorkā ir tikai septembrī, bet jau tagad eksperti no dažādām pasaules valstīm ir aicināti nākt klājā ar risinājumiem, kas ļautu paskatīties uz bēgļu situāciju “ārpus rāmja”. Kas ir šis “rāmis” un kas varētu būt “ārpus tā”?

FOTO: Grieķijas varas iestādes sāk nojaukt lielāko nelegālo imigrantu nometni

FOTO: Grieķijas varas iestādes sāk nojaukt lielāko nelegālo imigrantu nometni

Ceļš uz Eiropu ir slēgts – šādu ziņu nelegālajiem imigrantiem šodien centās nodot Grieķijas varas iestādes, kas sākušas nojaukt milzīgo telšu nometni pie Idomeni ciemata valsts ziemeļos. Tajā līdz šim dzīvoja vairāk nekā astoņi tūkstoši Tuvo Austrumu migrantu, kuri nebija spējuši pārvarēt Maķedonijas robežu ceļā uz Vāciju.

Bēgļi interesējas, vai kaut kur Latvijā ir siltāk nekā Rīgā

Bēgļi interesējas, vai kaut kur Latvijā ir siltāk nekā Rīgā 1

Līdz iepirkuma konkursa rezultātu noskaidrošanai Kultūras ministrija sadarbojas ar nevalstisko organizāciju Patvērums Drošā māja. Šī biedrība pilotprojekta ietvaros Latvijā esošajiem patvēruma meklētājiem jau pasniedz ievadkursus par mūsu valsti. Noslēdzoties projektam, tiks izvērtēts mācību programmas saturs un nepieciešamības gadījumā to mainīs. 

Saziņai ar irākiešu un afgāņu bērniem skolotāji izmanto Google tulkotāju un žestu valodu

Saziņai ar irākiešu un afgāņu bērniem skolotāji izmanto Google tulkotāju un žestu valodu

Diez vai Latvijas skolas būs gatavas darbam ar bēgļu bērniem, tā uzskata Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas direktors, kura vadītajā skolā šobrīd jau mācās viens bēglis un astoņi patvēruma meklētāji. Lielākās problēmas – šo bērnu ārkārtīgi zemais līdzšinējais izglītības līmenis un skolotāju nespēja komunicēt ar bērniem vienā valodā.

Vācijā bēgļiem aizliedz izmantot publisko baseinu

Vācijā bēgļiem aizliedz izmantot publisko baseinu 1

Amatpersonas Vācijas pilsētā Bornheimā aizliegušas migrantiem izmantot publisko baseinu. Aizliegums stājies spēkā šodien un turpināsies nenoteiktu laiku pēc tam, kad varas iestādes saņēmušas sūdzības par migrantu uzmākšanos baseina apmeklētājām.