Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?
TV

Pirmdiena, 10. augusts

Brencis, Audris, Inuta

Iet uz sadaļu:
Seko mums:
900 sekundes

“900 sekundes” aktualitātes

Īemīļotais rīta raidījums “900 sekundes” katru darba dienu plkst.6:00 kanālā TV3! Ik darbdienas rītu skatītāju modina un par aktuālo informē raidījuma moderatori Kristīne Garklāva, Arta Skuja un Tālis Eipurs.

Lidojumi Covid-19 laikā: ja pasažierim nebūs QR koda, tad no lidostas ārā netiks

Lidojumi Covid-19 laikā: ja pasažierim nebūs QR koda, tad no lidostas ārā netiks 53

21 dienas laikā jārada epidemioloģiskās uzraudzības elektroniskā anketa – šim nolūkam Satiksmes ministrija drīz izvēlēsies labāko no četrām kompānijām, kas pieteikušās. Tas nozīmē, ka gan ārzemniekiem, gan Latvijas pilsoņiem pēc ierašanās no ārzemēm būs elektroniski jāaizpilda anketa Slimību profilakses un kontroles centra un arī Valsts robežsardzes vajadzībām. Šobrīd viss šis process notiek uz papīra.

Aptauja: vairums neatbalsta latviešu mūzikas kvotas ieviešanu radio

Aptauja: vairums neatbalsta latviešu mūzikas kvotas ieviešanu radio 2

Lai mazinātu Covid-19 krīzes radītos zaudējumus mūzikas nozarei, Latvijas Mūzikas attīstības biedrība aktualizējusi jautājumu par Latvijā radītas mūzikas minimālās kvotas ieviešanu radio programmām. Tiek rosināts, ka 40% no visiem Latvijas radiostaciju pārraidītajiem ierakstiem būtu jābūt latviešu valodā vai izdotiem Latvijā. Vai šādu ieceri atbalsta iedzīvotāji?

Veselības inspekcija: Ūdens kvalitāte peldvietās ir nedaudz sliktāka nekā pērn

Veselības inspekcija: Ūdens kvalitāte peldvietās ir nedaudz sliktāka nekā pērn 1

Ūdens kvalitāte valsts oficiālajās peldvietās šovasar ir nedaudz sliktāka nekā pērn, secina Veselības inspekcijā. Tas skaidrojams ar biežajām lietavām, kas piesārņojumu no sauszemes ieskalo upēs un ezeros. Tiesa gan, liegums peldēties tajās ūdenstilpēs ir salīdzinoši īslaicīgs. “900 sekundes” devās uz ūdens paraugu ņemšanas vietām kopā ar Veselības inspekciju, kuru rezultāti būs zināmi piektdien.

LPS: Liegtā iespēja saņemt aizdevumu Valsts kasē bremzē attīstību reģionos

LPS: Liegtā iespēja saņemt aizdevumu Valsts kasē bremzē attīstību reģionos 3

Vairāk nekā gadu pašvaldībām teju vai liegtā iespēja saņemt aizdevumu Valsts kasē dažādu projektu īstenošanai bremzē attīstību reģionos, – tā “900 sekundēm” atzīst Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS). Valsts kase izsniedz aizdevumus pašvaldībām tikai, lai nodrošinātu līdzfinansējumu lielajos projektos. Savukārt, ja pašvaldība vēlētos visu savu ieceri īstenot ar Valsts kases aizdevumu, tas nebūtu iespējams vismaz vēl līdz gada beigām. Sekas tam ir daudzviet Latvijā. Piemēram, Vecumnieku novadā nav izdevies īstenot skolu paplašināšanas projektus.

"Latvijas dzelzceļš" pārdos bijušo dzelzceļa staciju Suntažos

"Latvijas dzelzceļš" pārdos bijušo dzelzceļa staciju Suntažos 1

45 minūšu brauciena attālumā no Rīgas izsolē pārdos bijušo dzelzceļa staciju Suntažos. “Latvijas dzelzceļā” saka, – šī ir viena no retajām dzelzceļa stacijām, kas vēl nonāks pārdošanā. Visas pārējās turpina pildīt savas funkcijas. Suntažu bijušās stacijas sākumcena ir salīdzinoši maza, taču daudz ieguldījumu prasīs atjaunošana. Ēka pamesta vairākus gadus.

Jau mēnesi satiksmes pārkāpumu soda nomaksu vairs nevar atlikt uz gadu

Jau mēnesi satiksmes pārkāpumu soda nomaksu vairs nevar atlikt uz gadu 4

Apritējis mēnesis, kopš naudas sodus par satiksmes pārkāpumiem vairs nevar maksāt reizi gadā. No jūlija ir spēkā norma, kas paredz, ka satiksmes pārkāpumu neapmaksātie naudas sodi pie tiesu izpildītāja nonāks jau pēc mēneša. Tas nozīmē, ka šajās dienās pie tiesu izpildītājiem nonāks pirmās lietas.

Ogu audzētāji darba roku trūkumu kompensē ar pašlasītājiem

Ogu audzētāji darba roku trūkumu kompensē ar pašlasītājiem

Daudzviet Latvijā patlaban pilnbriedā sākusies ražas novākšana jaunajai superogai – krūmmellenei. Līdzīgi kā citas ogas, tās jānovāc ātri, lai raža neietu bojā. Taču ogu lasītājus Latvijā atrast ir grūti, tādēļ arvien vairāk saimniecību ogas aicina lasīt iedzīvotājiem pašiem par zemākām cenām nekā veikalos.

Covid-19: vairākums iedzīvotāju masu pasākumos jūtas droši

Covid-19: vairākums iedzīvotāju masu pasākumos jūtas droši 1

Mazinoties saslimstībai ar Covid-19 Latvijā, mazinās arī pulcēšanās ierobežojumi. Vēl šodien pasākumos, kas notiek ārā, var piedalīties līdz 1000 cilvēkiem, ievērojot divu metru distancēšanos, bet no rītdienas distance kultūras pasākumos varēs sarukt līdz metram. Cik daudzi iedzīvotāji šovasar jau piedalījušies kādā no masu pasākumiem ārtelpās, un vai tajos jutušies droši?