Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

12. Saeima sāk darbu

Saeima konceptuāli atbalsta Rīgas Svētā Pētera baznīcas nodošanu LELB īpašumā

Saeima konceptuāli atbalsta Rīgas Svētā Pētera baznīcas nodošanu LELB īpašumā

Aizejošās Saeimas pēdējā darba dienā arī varēja dzirdēt debates par baznīcu lietām. Dienaskārtībā bija iekļauts jautājums par Rīgas Svētā Pētera baznīcas ēkas piederību. Vairākums nobalsoja par to, ka – līdzīgi kā iepriekš Rīgas Doms – arī Pēterbaznīca būtu oficiāli jāatdod Luterāņu baznīcai.

Mūrniece: Saeimu ir apciemojis Zaļais pūķis

Mūrniece: Saeimu ir apciemojis Zaļais pūķis 1

Jaunā – 12.Saeima varētu ieiet vēsturē kā skandāliem bagātākā. Tā jāatzīst ekspertiem, komentējot nepatikšanas, kurās īsā laikā iekūlušies vairāki deputāti. Savukārt jaunā Saeimas priekšsēdētāja jau izteikusies, ka parlamenta namu piemeklējusi zaļā pūķa sērga.

Aprit mēnesis, kopš darbu uzsākusi 12. Saeima; kā tad jaunajiem deputātiem klājies?

Aprit mēnesis, kopš darbu uzsākusi 12. Saeima; kā tad jaunajiem deputātiem klājies?

Šodien aprit mēnesis, kopš darbu uzsākusi 12. Saeima. Šajā parlamenta sasaukumā krietna deputātu daļa ir jaunpienācēji, kuri Saeimā ievēlēti pirmo reizi. Bijušais spēkavīrs Raimonds Bergmanis norāda, ka mēneša laikā ir diezgan grūti apgūt visu jauno. Viņš noslogojuma dēļ sportiskās aktivitātes atstājis novārtā.

Vīķe-Freiberga aicina noticēt jaunajai Saeimai

Vīķe-Freiberga aicina noticēt jaunajai Saeimai

“Var gadīties tā, ka nonākuši krīzes situācijā, ļaudis, kas bauda sabiedrības apbrīnu, krīt panikā, taču vienkāršs cilvēks tajā pašā situācijā var parādīt līdera dotības,” bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga aicināja noticēt 100 Saeimā ievēlētajiem tautas kalpiem, kā piemēru minot pašas piedzīvoto bērnībā uz bēgļu kuģa.

Kaimiņš par politiku: Teātrī dara vienu, domā vienu un saka vienu, bet te viss ir otrādāk

Kaimiņš par politiku: Teātrī dara vienu, domā vienu un saka vienu, bet te viss ir otrādāk 1

Šonedēļ uz pirmajām darba dienām sanāca  jaunievēlētais 12.Saeimas sasaukums. Viņu vidū arī daudz jaunas sejas un cilvēki bez politiskās pieredzes, bet entuziesma pilni mainīt politisko virtuvi.  Spilgtākais no šādiem celmlaužiem, protams, ir Artūrs Kaimiņš, tiesa gan  viņš jau šajā neilgajā laikā paguvis nokaitināt ne vienu vien parlamentārieti. 

Saeimas dāmas sūdzas par Kaimiņa videokameriņu

Saeimas dāmas sūdzas par Kaimiņa videokameriņu

12. Saeimā strādājošās deputātes esot sūdzējušās par to, ka Artuss Kaimiņš pārāk uzmācīgi seko visiem ar videokameriņu, “pavadot pat līdz tualetes durvīm”. Saeimas spīkere Ināra Mūrniece gan atzina, ka viņu A. Kaimiņš vēl nav nofilmējis, taču apzinās, ka tas “protams, vēl ir priekšā”.

No astoņām vietām NDP piecas būs Vienotībai; tas izsaucis bažas opozīcijā

No astoņām vietām NDP piecas būs Vienotībai; tas izsaucis bažas opozīcijā

Turpinot jauno darba cēlienu, 12. Saeimas deputāti šodien sāka vēlēt parlamenta komisiju vadītājus. Amatu dalīšana jau izsaukusi pretrunīgu vērtējumu. Par Nacionālās drošības komisijas vadītāju ievēlēta Vienotības līdere Solvita Āboltiņa. Ietekmīgo amatu viņa ieguvusi par spīti politisko konkurentu bažām, ka “Vienotība” savās rokās koncentrē arvien vairāk varas. 

Bērziņš: Premjera izvēlēta valdība būtu daudz stiprāka

Bērziņš: Premjera izvēlēta valdība būtu daudz stiprāka

”Ja šajā reizē būtu tā iespēja, ka premjers atbilstoši satversmes 55. pantam uzaicinātu tos, ko viņš grib. Es esmu pārliecināts, ka liela daļa būtu, bet daži būtu citi, vai citās pozīcijās, un tā valdība būtu daudz stiprāka,” šovakar LNT Ziņām atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš. 

Kaimiņa kandidatūra izvirzīta darbam Cilvēktiesību komisijā, Bondara - Nacionālās drošības komisijā

Kaimiņa kandidatūra izvirzīta darbam Cilvēktiesību komisijā, Bondara - Nacionālās drošības komisijā

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) Saeimas deputāta Artura Kaimiņa kandidatūru izvirzījusi darbam Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā un Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā. Deputāta Mārtiņa Bondara kandidatūra izvirzīta Nacionālās drošības komisijas un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekļa amatam.

Valsts prioritāšu sarakstā Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana 155. vietā

Valsts prioritāšu sarakstā Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana 155. vietā 1

Tautsaimniecības izaugsme, ģimenes un indivīda dzīves kvalitāte un valsts drošība, – tās ir trīs galvenās jaunās valdības prioritātes, ko koalīcijas partijas iekļāvušas savā teju 20 lapaspušu garajā deklarācijā. Ja Autoceļu sakārtošanas programma iekļuvusi pirmajā simtniekā, tad pirms gada galvenā prioritāte – Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana – noslīdējusi uz 155 vietu. Ar to mierā nav arī eksperti. Viņi saka, – līdzīgi kā iepriekš arī šoreiz dokuments rakstīts steigā.

Politologs: Bail, ka valdība strādās tāpat, kā līdz šim

Politologs: Bail, ka valdība strādās tāpat, kā līdz šim

Jaunās valdības deklarācija varētu būt uz pusi īsāka, bet konkrētāka, uzskata politologs Filips Rajevskis. “Man bail, ka šāda veida deklarācija valdībai ļaus darboties tāpat kā līdz šim,” savu viedokli pauda Rajevskis, kritizējot dokumenta vispārīgumu. “Pat priekšvēlēšanu retorikā runāja konkrētāk, deklarācijai ļoti formāli pieiets,” skaidroja politologs.

Brigmanis, Bondars un kukuļi - Kaimiņš publicē savu pirmo video no Saeimas

Skaties! Brigmanis, Bondars un kukuļi - Kaimiņš publicē savu pirmo video no Saeimas

Artuss Kaimiņš savu solījumu ir turējis un kanālā YouTube publicējis videoierakstu, ko safilmējis jaunās Saeimas pirmajā darbadienā. Kaimiņš savā pirmajā video Saeimas ”veterānam” Augustam Brigmanim (ZZS) lūdz pasveicināt Aivaru Lembergu, ļauj savam partijas biedram Mārtiņam Bondaram (Latvijas Reģionu Apvienība) izsūdzēt sāpi un joko par deputātu rindu pēc kukuļiem.

Ievēlēts 12.Saeimas Prezidijs

Ievēlēts 12.Saeimas Prezidijs

Deputāti, otrdien, 4.novembrī, ievēlēja 12.Saeimas Prezidiju, un par parlamenta priekšsēdētāju kļuvusi nacionālas apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķe Ināra Mūrniece.

VIDEO: Spilgtākie 12.Saeimas deputātu zvēresti

VIDEO: Spilgtākie 12.Saeimas deputātu zvēresti 1

Otrdien, 4.novembrī, jaunievēlētie 12. Saeimas deputāti nodeva svinīgo zvērestu. Vislielāko uzmanību piesaistīja Latvijas Reģionu apvienības deputāta Jura Viļuma zvērests, kurš tika nolasīts latgaliešu valodā. Portāls Skaties.lv apkopojis spilgtākos 12. Saeimas deputātu zvērestus.

Par Saeimas priekšsēdētāju ievēlēta Ināra Mūrniece

Par Saeimas priekšsēdētāju ievēlēta Ināra Mūrniece

Deputāti par 12.Saeimas priekšsēdētāju šodien ievēlēja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķi Ināru Mūrnieci. Par Mūrnieces ievēlēšanu Saeimas priekšsēdētājas amatā nobalsoja 68 deputāti, bet 30 nobalsoja pret to.