Zubkovs: Olimpiskās medaļas nopelnīju ar sviedriem un asinīm, atdot tās netaisos

1 komentārs
Zubkovs: Olimpiskās medaļas nopelnīju ar sviedriem un asinīm, atdot tās netaisos
AP/ SCANPIX

Vakar Starptautiskā Olimpiskā komiteja oficiāli mainīja 2014. gada ziemas olimpisko spēļu rezultātus bobslejā, kā rezultātā par čempioniem četriniekos un bronzas medaļas īpašniekiem divniekos kļuva Oskara Melbārža komanda. Savu viedokli sniedzis Aleksandrs Zubkovs, kuram diskvalifikācijas dēļ rezultāti tika anulēti. 

“Man viedoklis, līdzīgi kā pusotru gadu atpakaļ, nav mainījies,” stāsta Zubkovs, kurš sākotnēji Sočos ieguva divas zelta medaļas.  “Atkārtošu vēlreiz – medaļas nopelnīju godīgi, ar sviedriem un asinīm. Atdot tās netaisos! Lai SOK apskata manus sasniegumus nevis pēdējā vienā vai divos gados, bet arī 15 un mēģina pierādīt, ka uzvarēju negodīgi.”

“Rodas iespaids, ka Sočos uz starta devos pirmo reizi un uzreiz uzvarēju. Godīgi, esmu noguris to visu apspriest, ” atzīst Zubkovs.

Kā zināms, 2017.gada beigās SOK atzina Zubkova komandu par vainīgu antidopinga noteikumu pārkāpumos, anulējot Sočos iegūtos rezultātus un piešķirot diskvalifikāciju.

Tāpat bijušais bobslejists zaudējis Krievijas bobsleja federācijas prezidenta amatu, un viņa vietā ievēlēta  Jeļena Aņikina, kura paziņoja, ka federācijai būs būs nulles tolerance pret dopingu.

1 komentārs