Silovs sīvā cīņā izrauj pirmo vietu EČ daudzcīņas pirmajā disciplīnā

2 komentāri
Silovs sīvā cīņā izrauj pirmo vietu EČ daudzcīņas pirmajā disciplīnā
AP

Latvijas vadošais ātrslidotājs Haralds Silovs ieņem pirmo vietu pēc Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta pirmās disciplīnas daudzcīņā.

Daudzcīņā startējošajiem dalībniekiem sestdien pirmā disciplīna bija 500 metru distance, kurā tieši latvietis, finišējot pēc 36,339 sekundēm, uzrādīja labāko laiku. Viņš par 0,02 sekundēm apsteidza tuvāko sekotāju Hovaru Bjoko no Norvēģijas, bet trešais bija vēl viens norvēģis Sverre Lunde Pedersens, atpalikdams par 0,08 sekundēm.

Eiropas čempionāta turpinājumā sestdien daudzcīņas dalībnieki sacentīsies 5000 metros, kamēr svētdien gaidāmas sacīkstes arī 1500 un 10 000 metros.

Pērn Vecā kontinenta labākie ātrslidotāji tika noteikti atsevišķās distancēs, bet šogad daudzcīņas un sprinta disciplīnas noris paralēli. Silovs 2016.gadā Eiropas čempionātā daudzcīņā bija sestais, bet vēl gadu iepriekš ieņēma septīto vietu.

Pagājušā gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Silovs izcīnīja augsto ceturto vietu 1500 metru distancē un nesa Latvijas karogu noslēguma ceremonijā.

Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms 2010.gada Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās.

2 komentāri