Komentāri
Rastorgujevam pasaules čempionāta 20 kilometru distancē 48. vieta
Foto: LETA

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien ar piecām soda minūtēm ierindojās 48. vietā Somijā notiekošā pasaules čempionāta 20 kilometru sacensībās.

Rastorgujevs šajās sacensībās pirms pirmās šaušanas atradās vien 31. vietā. Pirmajā ugunslīnijā Rastorgujevs tika pie vienas soda minūtes, kas viņu atmeta uzreiz ārpus labāko sešdesmitnieka. Otrajā šaušanā viņš tika pie vēl divām soda minūtēm, bet nākamajās divās ugunslīnijās pieļāva vēl pa kļūdai, kas neļāva cerēt uz labu vietu, turklāt Rastorgujevs ceturtdien palika ārpus Pasaules kausa ieskaites punktiem un nekvalificējās svētdien gaidāmajam masu startam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr par pasaules čempionu individuālajā distancē jau otro reizi pēc kārtas kļuva francūzis Martēns Furkads, kurš šajā disciplīnā pērn kļuva arī par olimpisko čempionu. Rastorgujevs no viņa atpalika par piecām minūtēm un 23,7 sekundēm. Titulētais Francijas biatlonists šaušanā kļūdījās vienreiz, sudraba medaļu izcīnījušo norvēģi Ēmilu Hegli Svendsenu, kurš visās četrās šaušanās bija nekļūdīgs, apsteidzot par 20,9 sekundēm.

Furkads kļuvis par pirmo biatlonistu kopš 1964. gada, kurš spējis trīs gadus pēc kārtas izcīnīt zeltu 20 kilometru individuālajā distancē, startējot pasaules čempionātos vai olimpiskajās spēlēs. Tāpat nevienam biatlonistam kopš 1983. gada nebija izdevies aizstāvēt savu čempiona titulu šajā disciplīnā.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās čehs Ondrejs Moravecs, no uzvarētāja atpaliekot par 40,5 sekundēm. Viņam šī ir pirmā pasaules čempionāta medaļa individuālajās sacensībās.

Pieticīgākus rezultātus uzrādīja pārējie Latvijas biatlonisti – Toms Praulītis ar trīs soda minūtēm bija 89. vietā, bet Roberts Slotiņš, ugunslīnijā pamanoties pieļaut septiņas kļūdas, finišēja 103. pozīcijā. Tikmēr Aleksandrs Patrijuks ar piecām kļūdām bija divas pozīcijas zemāk.

Lasi vēl