Rastorgujevam 11. vieta noslēdzošajās Pasaules kausa sacensībās

Komentāri
Rastorgujevam 11. vieta noslēdzošajās Pasaules kausa sacensībās
Foto: EPA/LETA

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien izcīnīja 11. vietu Krievijas pilsētā Hantimansijskā notikušajās Pasaules kausa izcīņas sezonas devītā posma 15 kilometru masu starta sacensībās, tādējādi noslēdzot šo sezonu.

Pirmajā šaušanā Rastorgujevs bija nekļūdīgs, kas ļāva būt līderu grupiņā un otrajā ugunslīnijā ieslēpot kā piektajam. Tiesa, tajā Latvijas labākais biatlonists pieļāva savu pirmo kļūdu, kas lika atkrist uz otrā desmitnieka beigām.

Tomēr trasē Rastorgujevs bija gana ātrs, kas par pāris pozīcijām ļāva pakāpties pirms trešās šaušanas, kurā gan viņš pieļāva vēl divas kļūdas. Tas biatlonistam lika noslīdēt uz 22.pozīciju, bet pēdējā ugunslīnijā Latvijas sportists nepieļāva nevienu kļūdu, līdz pat finišam pakāpjoties līdz 11.vietai.

Tikmēr svētdien par uzvarētāju kļuva Slovēniju pārstāvošais Jakovs Faks, kurš ar izcilu šaušanu par 10,3 sekundēm apsteidza Krievijas sportistu Antonu Šipuļinu.

Krievijas sportists šaušanā pieļāva divas kļūdas, bet finišā sprintā viņam izdevās apsteigt norvēģi Tarjeiju Bē, kuram ugunslīnijā viena kļūda. Šipuļins ieguva Mazo kristāla globusu masu starta sacensību sezonas kopvērtējumā. Savukārt Rastorgujevs ar trim kļūdām šaušanā no Faka atpalika 54,8 sekundes. Tikmēr tikai 20.vietā bija šīs sezonas Pasaules kausa ieguvējs Martēns Furkads no Francijas.

Ceturtdien Rastorgujevs izcīnīja ceturto vietu desmit kilometru sprinta sacensībās, no trešajā vietā finišējušā vācieša Benedikta Dolla atpaliekot vien par 0,3 sekundēm.

Lasi vēl