Pasaules kausa pēdējā posmā Tomass Dukurs apsteidz brāli Martinu un izcīna bronzu

Pievienot komentāru
Pasaules kausa pēdējā posmā Tomass Dukurs apsteidz brāli Martinu un izcīna bronzu
PAULA ČURKSTE, LETA

Latviešu skeletonists Tomass Dukurs Kanādas pilsētā Kalgarī notiekošajā Pasaules kausa sezonas noslēdzošajā posmā izcīnija bronzas godalgu. Martins Dukurs, kurš pēc pirmā brauciena bija trešajā vietā, samierinājās ar  ceturto vietu, uzvaru izcīnīja korejietis Sunbins Juns.

T.Dukuram līdz ar to tas bija vienīgais goda pjedestāls šajā Pasaules kausa sezonā.

Par sacensību uzvarētāju tikmēr tika kronēts olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas, kurš divu braucienu summā par 0,06 sekundēm apsteidza Aleksandru Tretjakovu no Krievijas. Tiesa, krievs tik un tā nodrošināja uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā.

Savukārt trešo vietu ieguvušais T.Dukurs svētdien no uzvarētāja atpalika par 0,51 sekundi. Pirmais brauciens viņam nebija tas veiksmīgākais, tāpēc tobrīd nācās atrasties dalītā sestajā vietā, tomēr otrais brauciens bija bez lielāk kļūdām, kas kopējā ieskaitē ļāva pakāpties par trim pozīcijām, turklāt apsteigts tika arī brālis Martins.

Tikmēr M.Dukurs pēc pirmā brauciena vēl bija trešais, turklāt neveica trasi tīri, turklāt arī otrajā braucienā viņš trases beigas neveica pārāk sekmīgi un tāpēc zaudēja vienu pozīciju, summā ieņemot ceturto vietu. No uzvarētāja viņš atpalika par 0,54 sekundēm.

Vēl piektdien Kalgari notikušajās pirmajās skeletona sacensībās uzvaru izcīnīja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Tretjakovs, kurš apsteidza Junu, bet uzreiz aiz viņa bija attiecīgi Martins un Tomass Dukuri.

Kalgari notika divas sacensības skeletonā, jo iepriekš šosezon posms Kēnigszē lielā sniega dēļ tika pārcelts.

M.Dukurs šosezon no septiņām sacensībām četras reizes kāpis uz goda pjedestāla, taču ir guvis vienu uzvaru. Iepriekšējā posmā viņš bija vienīgais Latvijas skeletona pārstāvis, jo Tomass necīnās par augstām vietām kopvērtējumā un izvēlējās labāk sagatavoties planētas meistarsacīkstēm.

Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā marta ievadā norisināsies pasaules čempionāts.