Olimpiskais čempions Lohs noraizējies par plūdos cietušās Kēnigszes trases atjaunošanu

1 komentārs
Olimpiskais čempions Lohs noraizējies par plūdos cietušās Kēnigszes trases atjaunošanu
AFP/SCANPIX

Aizvadītajās dienās plūdos Vācijā izpostīta Kēnigszē bobsleja, kamaniņu un skeletona trase, vēsta Starptautiskā kamaniņu sporta federācija.

“Pēc ilgstošām lietusgāzēm, plūdiem un dubļu nogruvumiem smagi bojāta Kēnigszē trase,” ziņo federācija.

Jau vēstīts, ka postošo plūdu dēļ upuru skaits Vācijā sasniedzis 156 cilvēkus. Vēl 670 cilvēki šajā zemē guvuši dažādas traumas.

Olimpiskais čempions kamaniņu sportā Felikss Lohs ir paudis bažas par Kēnigszē bobsleja, kamaniņu un skeletona trases atjaunošanu Vācijā, kas nedēļas nogales plūdos ir pamatīgi cietusi.

Trase Bavārijā ir rīkojusi virkni pasaules un kontinentālo čempionātu bobslejā, kamaniņu sportā un skeletonā, kā arī ir treniņu centrs Vācijas komandai.

“Jūs varat tikai cerēt, ka trase tiks atjaunota,” Lohs pirmdien teica ziņu aģentūrai DPA.

“Tā ir bijusi tur jau ilgu laiku, un vienmēr ir bijuši konflikti, tai skaitā par trases ilgtspēju. Trase maksā daudz naudas, un tai vienmēr ir bijusi opozīcija un daudz dažādu interešu,” saka trīskārtējais olimpiskais čempions.

Vācijas Bobsleja un kamaniņu sporta asociācijas ģenerāldirektors Horsts Švābs ir runājis par zaudējumiem, kas pārsniedz desmit miljonus eiro.

Viņš izslēdza jebkādu braukšanu trasē gaidāmajā sezonā, bet izteica cerību, ka “trase atkal būtu gatava līdz 2022.gada oktobrim.”

Trase uz robežas ar Austriju ir tapusi 1968.gadā kā pasaulē pirmā mākslīgā bobsleja, kamaniņu sporta un skeletona trase pasaulē.

1 komentārs