Nacionālā sporta padome atbalsta Latvijas līdzdalību 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanā

0 Komentāru
Nacionālā sporta padome atbalsta Latvijas līdzdalību 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanā
AFP/LETA

Nacionālā sporta padome atbalstījusi ieceri par Latvijas kandidēšanu 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanai kopā ar Zviedriju. Ja pozitīvu lēmumu pieņems arī valdība, tiks sākta kopīga abu valstu piedāvājuma sagatavošana.

Paredzēts, ka galvenā spēļu mājvieta būtu Stokholma, bet Latvija uzņemtos bobsleja, skeletona un kamaniņu sacensību rīkošanu Siguldā. Tas gan prasītu vērienīgus ieguldījumus trases uzlabošanā.
Pieteikumu iesniegšana 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanai turpinās.

Viena no pretendentēm šim godam ir Zviedrija, kurai gan nav savas bobsleja trases, tāpēc Latvija saņēmusi piedāvājumu sadarboties.

Par to, vai piedāvājumu pieņemt šodien sprieda Nacionālajā sporta padomes sēdē. Uzklausot visus par un pret argumentus iecere kopumā atbalstīta. Nu jāgaida, kādu lēmumu pieņems valdība.

“Mēs esam spēruši pirmos soļus – esam uzrunājuši ar inženieru biroju Leipcigā, kas projektēja šo trasi, lai viņi uzsāk aprēķinus par ātrumiem un spiedieniem, mēs jau pirms 2 gadiem zinājām, ka šis process būs jādara,” atzīst Dainis Dukurs, Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors.

2026. gada Ziemas olimpisko spēļu rīkotājvalsts tiks paziņota nākamā gada septembrī. 2022. gadā spēles notiks Pekinā.

0 Komentāru