Milānas-Kortīnas pieteikuma autori SOK vizītes laikā optimistiski noskaņoti iegūt tiesības rīkot 2026. gada olimpiādi

0 Komentāru
Milānas-Kortīnas pieteikuma autori SOK vizītes laikā optimistiski noskaņoti iegūt tiesības rīkot 2026. gada olimpiādi
MILANOCORTINA2026/FACEBOOK

Milānas-Kortīnas pieteikuma autori Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) vizītes laikā ir optimistiski noskaņoti iegūt tiesības rīkot 2026. gada Ziemas olimpiskās spēles.

Uz 2026. gada olimpiādes rīkošanu pretendē Zviedrijas apvienotā kandidatūra Stokholma-Ore, kas ledusrenes sporta veidus turklāt plāno aizvadīt Siguldā esošajā kamaniņu trasē, kā arī Itālijas pilsētas Milāna un Kortīna d’Ampeco.

Šobrīd Itālijā viesojas SOK pārstāvji, lai izvērtētu Itālijas iespējas uzņemt četrgades nozīmīgāko ziemas sporta forumu.

“Pēc pirmās dienas esam optimistiski noskaņoti, bet cenšos saglabāt vēsu prātu,” otrdien pauda Itālijas Olimpiskās komitejas prezidents Džovanni Malago. “Visas norises vietas tika pasniegtas perfekti. Domāju SOK komisijas atzinums būs pozitīvs.”

“Mums tā ir kā sacensība atsevišķos posmos, tā kā pašreizējā SOK vizīte mums nav nekāda iesildīšanās. Tā jau ir daļa no sāncensības, kuras augstākais punkts būs 24.jūnijā, kad norisināsies balsojums,” neslēpa Malago.

SOK vizīte Itālijā ilgst no otrdienas līdz sestdienai, turklāt organizācijas pārstāvji jau iepriekš apmeklēja Stokholmu.

Plānots, ka Kortīnā d’Ampeco tiks rekonstruēta kamaniņu trase, kuras atjaunošanā tiks ieguldīti 38 miljoni eiro. Turklāt tas plānots pat tādā gadījumā, ja Itālija netiks pie iespējas uzņemt 2026.gada Olimpiādi.

“Mūsu pienākumos ir rekonstruēt šo trasi, jo tā ir vēsturiska un tradīcijām bagāta – nosaukta Eudženio Monti vārdā. Viņš bija ne tikai zelta medaļas ieguvējs bobslejā, bet arī godīgas spēles simbols,” neslēpa Malago.

Šī trase nav izmantota jau 11 gadu.

Itālijas kandidatūrai atbalstu sniegusi arī valdība. Līdz 12.aprīlim jābūt iesniegtam pēdējām pašvaldību un valsts garantijām par drošību un vīzām.

Olimpisko spēļu mājvieta 2026.gadam tiks izvēlēta jūnijā SOK sesijā Šveices pilsētā Lozannā.

0 Komentāru