Melbārža četrinieks pasaules čempionātā bobslejā izcīna bronzu

Komentāri
Melbārža četrinieks pasaules čempionātā bobslejā izcīna bronzu
Foto: EPA/LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieks svētdien pieļāva kļūdu startā Vinterbergas trasē Vācijā notiekošā pasaules čempionāta ceturtajā braucienā, tomēr četru braucienu summā nosargāja trešo vietu un izcīnīja bronzas medaļas.

Latvija pie pasaules čempionāta medaļām četrinieku sacensībās tika otro reizi vēsturē. Iepriekš 2009. gadā bronzu ieguva Jānis Miņins, kura stūmēji tobrīd bija Melbārdis, Dreiškens un Intars Dambis.

Pēc pirmās dienas latvieši atradās līderpozīcijā, līdz ar to trešo braucienu Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu uzsāka kā pirmie, turklāt sasniedza jaunu trases rekordu.

Tomēr pēc tam trases rekordu sasniedza arī vācieša Maksimiljana Arnta ekipāža un kopvērtējumā apsteidza Melbārža ekipāžu par 0,01 sekundi. Savukārt trešajā vietā esošā Niko Valtera ekipāža arī tika pie jauna rekorda un pēc trešā brauciena savam tautietim zaudēja vien 0,03 sekundes. Savukārt ceturtais tobrīd bija vēl viens Vācijas atlēts Frančesko Frīdrihs, kurš atpalika 0,17 sekundes. Līdz ar to trešajā braucienā Melbārža ekipāžai bija trešais ātrākais laiks.

Ceturtajā nobraucienā Latvijas četrinieks startā pieļāva kļūdu un braucienu noslēdza ar ceturto rezultātu. Uzvaru noturēja Arnta četrinieks, kas par 0,02 sekundēm apsteidza Valteru, bet Melbārdis ar stūmējiem zaudēja 0,12 sekundes. Tikmēr ceturto vietu guvušais Frīdrihs bija vēl par 0,05 sekundēm lēnāks.

Otra Latvijas ekipāža, kurā brauca pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Vairi Leibomu, trešajā braucienā uzrādīja vien 17. rezultātu, summā zaudējot vienu pozīciju un atkrītot uz 14. vietu.

Savukārt noslēdzošajā braucienā Ķibermaņa četrinieks bija 14. ātrākais, tomēr summā zaudēja vēl vienu pozīciju un sacensības noslēdza 15. vietā.

Lasi vēl