Leģendārā kalnu slēpotāja Vona pirms pēdējām karjeras sacīkstēm piedzīvojusi smagu kritienu

2 komentāri
Leģendārā kalnu slēpotāja Vona pirms pēdējām karjeras sacīkstēm piedzīvojusi smagu kritienu
TT NEWS AGENCY/SCANPIX

Amerikāņu kalnu slēpotāja Lindsija Vona otrdien Orē, Zviedrijā, piedzīvoja kritienu pasaules čempionāta supergigantā, kuru viņa bija iecerējusi kā karjeras priekšpēdējās sacensības.

Jau ziņots, ka Vona šonedēļ Orē pasaules čempionātā liks punktu savai karjerai. Pasaules čempionāta sacensības supergigantā notiek šodien, bet nobraucienā kalnu slēpotājas spēkosies sestdien.

Tiesa, otrdienas mači Vonai neizdevās kā iecerēts, jo amerikāniete piedzīvoja smagu kritienu, pēc kura ietriecās norobežojošajā žogā. Vona pēc kritiena trasi pameta pašas spēkiem, lēni noslēpojot līdz finišam.

Šobrīd līderpozīcijā ir Vonas tautiete Mikaēla Šifrina. Trasē jādodas vēl 29 kalnu slēpotājām.

34 gadus vecā amerikāniete savas karjeras laikā Pasaules kausā guvusi 82 uzvaras, tikai par četru panākumu tiesu atpaliekot no visu laiku labākā sasnieguma. Līdz ar karjeras noslēgšanu viņa tā arī nepārspēs rekordistu Ingemaru Stēnmarku no Zviedrijas.

Vona 2010.gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs triumfēja nobraucienā, turklāt tajā pašā Olimpiādē guva arī bronzu supergigantā. Savukārt pērn Phjončhanā viņa ieguva bronzu nobrauciena sacensībās. Karjeras laikā amerikāniete ir izcīnījusi septiņas pasaules čempionāta medaļas, no tām divas ir zelta.

Vona karjeras laikā izcīnījusi četrus Lielos kristāla globusus, ko piešķir par uzvaru Pasaules kausa sezonas absolūtajā kopvērtējumā. Tiesa, pēdējo reizi viņa ko tādu ieguva 2012.gadā, jo amerikānietes karjeru krietni ietekmējušas arī nopietnas traumas.

Tāpat Vona 16 reizes uzvarējusi atsevišķu disciplīnu kopvērtējumos.