Komentāri
Kamaniņu braucēji Šici Eiropas čempionātā trešie!
Foto: LETA

Trīskārtējie olimpisko spēļu medaļnieki Andris un Juris Šics sestdien izcīnīja trešo vietu olimpiskajā Soču trasē Krievijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā, devītajā, posmā kamaniņu sportā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts.

Pēc pirmā brauciena Šici atradās otrajā vietā, bet otrajā uzrādīja vien sesto labāko rezultātu un summā zaudēja vienu pozīciju.

Uzvaru guva titulētie vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri divu braucienu summā Šicus apsteidza par 0,578 sekundēm, bet otro vietu izcīnīja Peters Pencs un Georgs Fišlers no Austrijas.

Zīmīgi, ka ceturtajā vietā palikušos Kristianu Oberštolcu un Patriku Grūberu no Itālijas Šici summā apsteidza vien par 0,006 sekundēm. Šici Eiropas čempionāta godalgas ieguvuši piekto reizi karjerā, tomēr pirmās četras tika izcīnītas komandu stafetes sacensībās.

Latvijas divnieks uz goda pjedestāla kāpa pēdējās trijās sezonas sacensībās, bet kopā viņi to šosezon paveica piecas reizes, gūstot trešo vietu sezonas noslēguma kopvērtējumā, kas ir labākais rezultāts viņu kopējā karjerā.

Otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pēc pirmā brauciena ieņēma 12.vietu, bet otrajā uzrādīja 14. rezultātu un summā atkrita uz 13.vietu, līderiem zaudējot 2,299 sekundes. Šo pašu pozīciju viņi ieņēma arī Eiropas čempionāta ieskaitē.

Pēc deviņos posmos aizvadītām 12 sacensībām par Pasaules kausu ieguva Tonijs Egerts un Saša Benekens no Vācijas. Viņiem pirms pēdējām sacensībām bija 70 punktu pārsvars pār Vendlu un Ārltu, kas nozīmēja, ka pietiek ar finišu starp labākajām 12 ekipāžām. To arī Egerts un Benekens paveica, Sočos gūstot septīto vietu. Noslēguma kopvērtējumā Egerts un Benekens tika pie 1071 punkta, Pasaules kausu iegūstot pirmoreiz karjerā, bet iepriekšējo divu sezonu čempioni Vendls un Ārlts viņiem sekoja ar 1055.

Šici ar 749 punktiem ierindojās trešajā vietā, tuvākos sekotājus Pencu un Fišleru apsteidzot par 77 punktiem.

Tikmēr Gudramovičs un Kalniņš ar 271 punktu sezonu noslēdza kopvērtējuma 15.pozīcijā, bet ar vienā posmā izcīnītiem 25 punktiem 28.vietā palika jaunie Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl