Vrubļevskis: Latvijas olimpiskajiem sporta centriem ārkārtējās situācijas pagarināšana pēc 12. maija varētu būt kritiska

1 komentārs
Vrubļevskis: Latvijas olimpiskajiem sporta centriem ārkārtējās situācijas pagarināšana pēc 12. maija varētu būt kritiska
PAULA ČURKSTE, LETA

Covid-19 izplatības dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas pagarināšana pēc 12. maija finanšu ziņā varētu būt kritiska Latvijas olimpiskajiem sporta centriem, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pieļāva Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Viņš pieļāva iespēju, ka ārkārtējās situācijas pagarināšana pēc 12. maija dažiem olimpiskajiem sporta centriem var radīt finanšu problēmas, iespējams, ka varētu sekot pat maksātnespējas pieteikumi.

Uz jautājumu, vai Vrubļevskim ir zināmi konkrēti sporta centri, kam šādas problēmas var rasties, LOK prezidents atbildēja, ka viņam nav precīzas informācijas vai skaitļi, bet viņam šķiet, ka šādas situācijas var veidoties.

“Noteiktie ierobežojumi ir nesuši savu artavu, tāpēc, ja netiks veikti kādi atbalsta mehānismi, tad var notikt sliktākais scenārijs, lai gan es ceru, ka pašvaldības, kuru teritorijā atrodas sporta centri izdarīs visu maksimālo, ka līdz tam nenonāks,” sacīja Vrubļevskis.

Jau ziņots, ka LOK valde Covid-19 krīzes dēļ ir pārskatījusi budžeta projektu, lai prioritāri nodrošinātu olimpisko sporta veidu federāciju atbalstu un Sporta likumā noteikto programmu izpildi, aģentūru LETA informēja LOK.

Latvijā un pasaulē ir izveidojies ārkārtas stāvoklis sportā, kas šobrīd aizliedz aizvadīt jebkādas sporta sacensības un organizētas treniņu nodarbības, atzīmē LOK.