VEF Rīga VTB līgas izbraukuma spēlē ar 87:96 zaudē Rima Kurtinaiša Himki

0 Komentāru
VEF Rīga VTB līgas izbraukuma spēlē ar 87:96 zaudē Rima Kurtinaiša Himki
Foto: LETA

Latvijas vicečempioni VEF Rīga VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) spēlē izbraukumā svētdien ar rezultātu 87:96 zaudēja sava kādreizējā trenera Rima Kurtinaiša vadītajai spēcīgajai Krievijas vienībai Maskavas apgabala Himki.

VEF Rīga komandas labā 18 punktus guva amerikānis Kevins Dilards, par punktu mazāk iekrāja Artūrs Bērziņš, bet pie 15 punktiem tika Jānis Timma. Trīs šī turnīra spēlēs rīdzinieki guvuši vienu uzvaru.

Pirmais puslaiks

Spēles pirmās minūtes rīdziniekiem padevās veiksmīgas, komandai gūstot sešus punktus pēc kārtas un panākot vadību ar 10:4. Mājinieki gan spēja atbildē ar identisku izrāvienu, bet vēlāk guva piecus punktus pēc kārtas, panākot 17:14 sev par labu. Turpinājumā Himki uz brīdi spēja panākt četru punktu pārsvaru, tomēr vadību nenostiprināja. Tikmēr VEF Rīga divreiz spēja pietuvoties līdz viena punkta atstatumam, pirmajā ceturtdaļā komandām pa abām gūstot 49 punktus.

Otrajā ceturtdaļā rīdziniekiem uz brīdi izdevās atgriezties vadībā. Cīņa ritēja punkts punktā, bet četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām rezultāts bija neizšķirts 36:36. Uz katriem Himki basketbolistu gūtajiem punktiem viesi atbildēja ar to pašu, tomēr ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē mājinieki pēc ilgāka pārtraukuma spēja izkarot piecu punktu pārsvaru. Latvijas klubs atbildēja ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem, panākot neizšķirtu 45:45, bet puslaika pēdējās sekundēs atgriezās vadībā ar divu punktu pārsvaru.

Otrais puslaiks

VEF Rīga teicami uzsāka mača trešo ceturtdaļu, gūstot deviņus punktus pēc kārtas un iekrājot 11 punktu pārsvaru. Himki komanda gan neapjuka un ātri prata atspēlēties, ceturtdaļas astotajā minūtē atjaunojot neizšķirtu – 60:60. Pēcāk rīdzinieki vadībā vairs neatgriezās, bet laukuma saimnieki izkaroja picu punktu handikapu.

Himki komanda noslēdzošās ceturtdaļas ievadā pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu, bet VEF Rīga reizi prata panākt trīs punktu deficītu (74:77). Pēcāk divas reizes rīdzinieki panāca piecu punktu atstatumu, tomēr Himki mača noslēdzošās minūtes aizvadīja ļoti stabili, uzvaru nosargājot.

0 Komentāru