VEF Rīga pašā cīņas izskaņā atzīst Lokomotiv-Kuban pārākumu

0 Komentāru
VEF Rīga pašā cīņas izskaņā atzīst Lokomotiv-Kuban pārākumu
Foto: LETA

Latvijas vicečempioni basketbolā VEF Rīga svētdien VTB Vienotās līgas mačā savā laukumā ar rezultātu 72:80 zaudēja spēcīgajai Krievijas komandai Krasnodaras Lokomotiv-Kuban.

Amerikānis Džeralds Robinsons un Mareks Mejeris rīdzinieku labā guva attiecīgi 18 un 16 punktus, bet pie 15 punktiem tika Ingus Jakovičs. Tikmēr Lokomotiv-Kuban rindās ar 21 punktu un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās amerikānis Deriks Brauns.

Pirmais puslaiks

Lai arī spēli komandas sāka līdzvērtīgā cīņā, pirmie vadību ieguva viesi, panākot 11:4 sev par labu. Turpinājumā gan ļoti sekmīgi nospēlēja VEF Rīga basketbolisti, kuri guva 14 punktus pēc kārtas un savu grozu nosargāja vairāk nekā četru minūšu garumā, kas komandai deva vadību ar 18:11. Ceturtdaļas atlikušajā laikā rīdzinieku pārsvars saruka līdz trīs punktu vērtībai.

Otrās ceturtdaļas ievadā viesi atjaunoja neizšķirtu, tomēr ātri vien vadību sev atgrieza VEF Rīga, kas vairākas reizes izveidoja četru punktu handikapu. Saistošā cīņā Krievijas klubs neizšķirtu 34:34 panāca trīs ar pusi minūtes pirms puslaika beigām, bet divas minūtes pirms iešanās atpūtā rezultāts bija 36:36. Atlikušajā laikā mājinieki neizmantoja iespējas nostiprināt savas pozīcijas, kas lika nonākt iedzinējos ar trim punktiem.

Pirmajās divās trešās ceturtdaļas minūtēs Lokomotiv-Kuban komanda panāca desmit punktu pārsvaru, ko vēlāk četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām atjaunoja, panākot rezultātu 55:45. Vēlāk uz brīdi viesu pārsvars sasniedza 11 punktus, tomēr divu minūšu laikā ar deviņiem pēc kārtas gūtiem punktiem VEF Rīga panāca vien divu punktu deficītu. Līdz ceturtdaļas beigām Krievijas komanda atjaunoja piecu punktu handikapu.

Otrais puslaiks

Gandrīz trīs ceturtās ceturtdaļas pirmo minūšu garumā viesi palika bez gūtiem punktiem, kas mājiniekiem ļāva panākt neizšķirtu 63:63. Mazrezultatīvā cīņā Lokomotiv-Kuban ceturtdaļas vidū panāca sešu punktu pārsvaru. Nedaudz mazāk kā četras minūtes pirms cīņas beigām VEF Rīga zaudēja ar 64:69, vēlāk pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam, taču tad zaudēja trīs punktus vienā uzbrukumā guva viesi.

Ļoti saspringtā cīņā VEF Rīga ieguva uzbrukuma tiesības pie rezultāta 70:74, kad vēl bija jāspēlē minūte un 20 sekundes. Haotiskā uzbrukumā punktus mājinieki neguva, uz ko viesi tūdaļ atbildēja ar diviem gūtiem punktiem. Atlikušajā laikā mājinieki par uzvaru vairs nepacīnījās.

Pēc savainojuma izārstēšanas pirmoreiz VEF Rīga komandas pieteikumā bija iekļauts talantīgais Aigars Šķēle, kurš devās laukumā un tādējādi piedzīvoja savu debiju galvaspilsētas komandā.

0 Komentāru