VEF Rīga nebūšot Kasparam Bērziņam jāmaksā visi 440 000 eiro

0 Komentāru
VEF Rīga nebūšot Kasparam Bērziņam jāmaksā visi 440 000 eiro
Foto: LETA

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) esot samazinājusi Latvijas vicečempioniem VEF Rīga piespriesto kompensācijas apmēru, kas klubam jāizmaksā tā bijušajam spēlētājam Kasparam Bērziņam, noskaidroja aģentūra LETA.

Februāra beigās Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Arbitrāžas tiesa pēc konflikta izskatīšanas starp VEF Rīga un basketbolistu lēma par labu spēlētājam, liekot klubam Bērziņam un viņa aģentiem samaksāt kopsummā 440 000 eiro. Klubam jānomaksā spēlētāja alga 380 000 eiro apmērā, kā arī jānodrošina viņa pārstāvētās aģentūras atalgojums 44 500 eiro apmērā. Tāpat klubam jāsedz spēlētāja un aģentūras tiesas izdevumi.

Pēc tam martā VEF Rīga vērsās CAS, apstrīdot FIBA Arbitrāžas tiesas lēmumu. Izmeklēšana šādos gadījumos ilgst vairākus mēnešus, bet CAS lēmuma pieņemšanu pēcāk atlika par vairākiem mēnešiem.

Tomēr kā aģentūrai LETA otrdien pastāstīja VEF Rīga direktore Laila Spaliņa, CAS ir paziņojuši savu lēmumu, kurā naudas summa, kas no kluba puses jāizmaksā spēlētājam, ir samazināta.

“Sarunas starp VEF Rīga klubu un Bērziņa pārstāvjiem turpinās. Kamēr tās nav noslēgušās, neko vairāk nevēlos komentēt,” sacīja Spaliņa. “Tiesa, CAS uzsvēra, ka Bērziņam bija jāparaksta iekšējās kārtības noteikumi.”

Jau vēstīts, ka Rīgas klubs pieprasīja, lai CAS atzīst Bērziņa un VEF Rīga līgumu par spēkā esošu un norīko spēlētāju parakstīt kluba iekšējās kārtības noteikumus, ko viņš pirms tam atteicies darīt.

Tikmēr pats Bērziņš, kurš šobrīd pārstāv Krievijas komandu Samāras Krasnye Krylia, pēc pirmdien aizvadītās VTB līgas mača pret VEF Rīga sarunā ar aģentūru LETA bija pretējās domās, sakot ka CAS atstājusi spēkā iepriekš piešķirto spriedumu.

“Tagad skatīsimies tālāk kāda būs VEF Rīga rīcība.”

Pašlaik 29 gadus vecais Bērziņš iepriekšējās sezonas sākumu izlaida traumas dēļ, bet pēc FIBA Arbitrāžas tiesas lēmuma pievienojās Spānijas augstākās līgas (ACB) komandai Rio Natura Monbus. Bērziņš FIBA Arbitrāžas tiesā ilgstoši centās lauzt līgumu ar VEF Rīga. Pagājušajā sezonā viņš nepiedalījās nevienā Latvijas komandas spēlē.

VEF Rīga pieprasīja atzīt Bērziņa līgumu ar Rio Natura Monbus par spēkā neesošu, kā arī atzīt, ka Rīgas klubam ir jāatmaksā spēlētājam un viņa aģentam ienākumi vien par neizmaksāto 2012./2013. gada sezonas daļu.

Bērziņš 2012. gada augustā pagarināja līgumu ar VEF Rīga uz trim gadiem. Viņš VEF Rīga komandai pievienojās 2010. gada jūlijā.
0 Komentāru