Uzvaras prieks mijas ar sērām par zaudējumu pēc EURO 2020 finālspēles

1 komentārs
Uzvaras prieks mijas ar sērām par zaudējumu pēc EURO 2020 finālspēles
ZUMAPRESS/SCANPIX

Ar sērām Anglijā un saviļņojumu Itālijā 11. jūlijā noslēdzās Eiropas čempionāts futbolā, neveiksmēm pēcspēles sitienos laužot fanu sirdis Vemblija stadionā un radot visdažādāko reakciju buķeti Londonā un Romā, vēsta TV3 Ziņas.

Vēl pirms izšķirošā mača pie stadiona neiztika bez vērienīgiem starpgadījumiem. Iereibuši fani radīja nekārtības, bezbiļetniekiem pārsteidzoši izdevās izlausties cauri policijas valnim un vērot futbolu, nemaksājot ne centa.

Taču jau pēc liktenīgās “pendeles” un itāliešu fanu un spēlētāju gavilēm angļu līdzjutēju sejās bija izteikts pagrimums.

Fani stadionā un ārpus tā gan cildināja komandu par sasniegto.

“Esmu bēdīgs, bet Itālija spēlēja labi. Tas nav milzīgs pārsteigums. Mēs, protams, domājām, ka Anglija uzvarēs, atbalstījām viņus. Līdz šim gāja tik labi,” tā Anglijas izlases atbalstītājs Sems Reinoldss.

Meriona Leija, Anglijas izlases atbalstītāja

“Žēl! Anglija spēlēja tik labi. Daudzi necerēja viņus ieraudzīt finālā.”

Vietām pilsētu ielās gan bija vērojamas sadursmes ar likumsargiem. Vai arī vērojams cilvēku sašutums par policijas neesamību.

Daudzviet arī vērienīgi atkritumu kalni un bojāta infrastruktūra, cilvēkiem izpaužot niknumu pilsētvidē.

Nesmukumi tika novēroti arī sociālajos tīklos. Anglijas futbola līderi un atbildīgie nosodījuši rasistiskos apvainojumus, ko saņēmuši izlases spēlētāji pēc klupiena finālā.

Piara Povars, “Fare Network” organizācijas pret diskrimināciju direktors

“Diemžēl šobrīd gandrīz vai sagaidām šādus notikumus. Tā ir apbēdinoša situācija. To nedrīkst pieņemt. Sociālo tīklu platformām jau sen vajadzēja tikt galā ar šo problēmu.”

Pavisam cita atmosfēra Romā. Eiropas kauss Itālijas galvaspilsētā ir atgriezies pēc vairāk nekā pusgadsimta.

“Mēs esam tik priecīgi. Zinājām, ka spēlējam labi un galu galā uzvarējām. Tas ir sapnis!” saka Itālijas izlases atbalstītājs Frančesko Pāvija.

“Esmu laimīgs, mums tā pietrūka uzvaru. Desmit gadu jau pagājuši kopš lielas uzvaras. Esmu tik priecīgs!” tā Itālijas izlases atbalstītājs Marko Madera.

Jau rītam atnākot, Romā valdīja cilvēku gandarījums par paveikto. Kioskos lepni izlikti laikraksti ar zīmīgiem virsrakstiem par kausa iegūšanu.

Londonā rīts apmācies – vienā ritmā ar fanu noskaņojumu. Pilsētas ielās, talkā nākot papildspēkiem un speciālai tehnikai, vērienīgi tīrīšanas darbi pēc fanu tūkstošiem.

Turklāt britu valdība arī sliecas nepiešķirt iedzīvotājiem vienu brīvdienu, kā tika baumots iepriekš, gadījumā, ja izlase uzvar.

Lasi vēl:

1 komentārs