Tokijā atceļ plānus par publisku olimpisko spēļu skatīšanos

0 Komentāru
Tokijā atceļ plānus par publisku olimpisko spēļu skatīšanos
EPA/SCNAPIX

Tokijas gubernatore Juriko Koike paziņojusi, ka atcelti plāni organizēt sešās vietās olimpisko spēļu publisku masveida skatīšanos.

Juriko Koike, Tokijas gubernatore

“Šie ir nepieciešamie pasākumi, lai nodrošinātu Tokijas olimpisko un paralimpisko spēļu panākumus.”

Spēļu straumēšanai bija izraudzīti tostarp divi parki un universitāte. Koike paziņoja, ka tā vietā tagad tur būs vakcinācijas centri.

Tokijas olimpiskās spēles, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārceltas par gadu, norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam. Savukārt paralimpiskās spēles šovasar iecerētas no 24.augusta līdz 5.septembrim.

Pašlaik nav pazīmju, ka spēles varētu tikt atceltas pēdējā minūtē, taču aptaujas liecina, ka daudzi japāņi vēlētos spēļu pārcelšanu uz vēlāku laiku.

Japānā kampaņa cilvēku vakcinēšanai pret Covid-19 sākās lēni, un, lai gan tagad tā uzņem tempu, abas Covid-19 vakcīnas devas saņēmuši tikai nedaudz vairāk par 6% iedzīvotāju.

Japānas olimpisko spēļu organizatori un Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir atkārtoti apņēmusies aizvadīt drošas spēles visiem dalībniekiem un Japānas pilsoņiem, balstoties uz stingriem Covid-19 pretpasākumiem.

Olimpiādē samazināts ārvalstu dalībnieku skaits un sportistiem katru dienu tiks veikti Covid-19 testi, arī tiem, kuri ir vakcinējušies.

Spēles norisināsies bez ārvalstu apmeklētājiem un pirmdien tiks paziņots, cik daudz vietējo skatītāju tiks dota iespēja vērot olimpiādi klātienē.

Ceturtdien Japānas valdība apstiprināja ārkārtas stāvokļa atcelšanu Tokijā.
0 Komentāru