Tenisa premjerlīga turpinās Singapūrā

Komentāri
Tenisa premjerlīga turpinās Singapūrā
Foto: EPA/LETA

Ar turnīru Singapūrā turpinās Starptautiskās tenisa premjerlīgas sacensības. Pirmajā posmā Manilā veiksmīgākie bija Indijas Aces tenisisti.

Četrās Starptautiskās tenisa premjerlīgas komandās – Indijas Aces, AAE Royals, Manilas Mavericks un Singapūras Slammers – ir pulcēti labākie pasaules tenisisti un tenisistes. Indijas Aces sastāvā ir trīs bijušie ATP un WTA ranga pirmie numuri – Rodžers Federers, Pīts Samprass un Ana Ivanoviča. AAE Royals pārstāv šobrīd labākais pasaules tenisists Novaks Džokovičs, 2001. gada Vimbldonas čempions Gorans Ivanisevičs un savulaik WTA reitinga pirmo rindiņu aizņēmusī Karolīna Vozņacki. Manilas Mavericks godu aizstāv Vimbldonas, US Open un Olimpiskais čempions Endijs Marejs, un vēl divas bijušās pasaules pirmās raketes – Karloss Moija un Marija Šarapova. Un, visbeidzot, Singapūras Slammers pārstāv 2010. gada Vimbldonas finālists, šobrīd ATP ranga 7. numurs Tomass Berdihs un amerikāņu superduets – Andrē Agasi un planētas spēcīgākā tenisiste Serēna Viljamsa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katrā posmā katra komanda ar katru izspēlē maču, kas sastāv no pieciem setiem. Katrā setā savā starpā spēkojas vīrieši, sievietes, veterāni, kā arī vīrieši dubultspēlēs un dāma ar kungu jauktajās dubultspēlēs. Šo piecu setu maču uzvar un iegūst četrus punktus tā komanda, kura uzvarējusi vairāk geimu, nevis setus. Pie punktiem, atkarībā no iegūto geimu skaita, tiek arī maču zaudējusī komanda.

Pirmajā posmā Manilā visus savus mačus uzvarēja Indijas Aces, divos mačos panākumus svinēja AAE Royals, pie vienas uzvaras tika Manilas Mavericks, bet Singapūras Slammers zaudēja visos trijos mačos. Par uzvarētāju kļūs tā komanda, kura sakrās visvairāk punktu visos četros turnīros. Galvenā balva komandai – viens miljons ASV dolāru.

Māris Rozentāls, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Pirmais turnīrs Manilā apliecināja, ka tenisisti šīm sacensībām gatavojušies nopietni. Lai arī ik pa brīdim mači notiek ar humoru un nepiespiestā gaisotnē, jūtams, ka katram uzvara ir ļoti svarīga, jo jācīnās par savu komandu. Neapstiprinājās skeptiķu paredzētais, ka daudzi no kādreizējiem vai tagadējiem spēlētājiem nebūs sportiskā formā. Gluži pretēji – redzams, ka viņi ir gatavojušies un laukumā spēkus netaupa.

Pirmā turnīra pirmajā sacensību dienā spēlētājiem nelielas problēmas radīja šo sacensību īpašo noteikumu ievērošana un punktu skaitīšanas sistēma, tāpat mazas kļūdiņas bija redzamas pašiem turnīra rīkotājiem, taču jau nākamajās sacensībās visam jābūt vislabākajā kārtībā.
Singapūras turnīra dalībnieku galīgais sastāvs tiks paziņots īsi pirms maču sākuma, taču skaidrs, ka izmaiņas būs – komandas gaida pievienojamies Pītu Samprasu un Andrē Agassi, tāpat šaja turn
īrā vēl nav spēlējuši Rodžers Federers, Novāks Džokovičs un Karolīna Vozņacki.”

Starptautiskā tenisa premjerlīga kanālā VSB:

Otrdien, 2. decembrī

10:00 Indijas Aces – AAE Royals

13:30 Singapūras Slammers – Manilas Mavericks

Trešdien, 3. decembrī

10:00 Manilas Mavericks – AAE Royals

13:30 Singapūras Slammers – Indijas Aces

Ceturtdien, 4. decembrī

10:00 Manilas Mavericks – Indijas Aces

13:30 Singapūras Slammers – AAE Royals

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl