VIDEO: tūkstotis orientēšanās entuziastu izskrien Rīgas Rogainingu

Komentāri

Pagājušajā nedēļās nogalē Rīgā pulcējās vairāk nekā 1000 orientēšanās entuziastu, kas piedalījās Rīgas Rogaininga sacensībās. Tās ir orientēšanās paveids, kurā skrējēji startē komandā, un tiem ir noteikts laika limits. Šoreiz sacīkstēs varēja piedalīties trīs distancēs – divu, četru un sešu stundu skrējienos.

Interesanti, ka šajā noteiktajā laikā dalībniekiem jāsavāc pēc iespējas vairāk punktu. Tos var iegūt trasē, un to vērtība atkarīga no grūtuma pakāpes. Ilgākajā – sešu stundu – distancē uzvarēja igauņu duets, bet otrajā vietā, atpaliekot tikai par vienu punktu, pašmāju skrējēji. Tikmēr divu un četru stundu ilgajā skrējienā laurus plūca latviešu orientieristi.

VIDEO

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl