VIDEO: entuziasti piedalās labdarības ultramaratona skrējienā no Valmieras līdz Rīgai

Komentāri

Piektdienas naktī pie Brīvības pieminekļa skrējienu uz Valmieru sāka 116 skriešanas entuziasti. Ultramaratona distanci 107 kilometru garumā skriešus mēro jau astoto reizi. Pirmo reizi skrējiens noticis atmodas laikā 1989 gadā.

Visas trases garumā skrējēji ik pēc 10 kilometriem varēja gan padzerties, iekost un arī atpūsties. Šogad labāko rezultātu uzrādīja Uldis Kļaviņš, kurš 107 kilometrus paveica 8 stundās 26 minūtēs, savukārt cīņā starp sievietēm labāko rezultātu uzrādījusi Sigita Vāce, kura trasi paveica 11 stundās un 2 minūtēs. Taču leģendārā skrējēja Georga Jermolajeva 1992.gadā uzstādīto trases rekordu – astoņas stundas un viena minūte – vēl nav neviens pārspējis .

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VIDEO: skriešanas entuziasti piedalās labdarības ultramaratonā

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl