Komentāri
Uzzini, kā parūpēties par savu ķermeni pēc skrējiena maratonā
FOTO: Flickr

Skrējienu maratonā var pielīdzināt ļoti nopietnam fiziskam darbam, tādēļ, lai maksimāli izvairītos no traumām un sāpēm, ir būtiski parūpēties par savu ķermeni pēc skrējiena. Fizioterapeiti atgādina par obligāto atsildīšanos, kustības ritma turpināšanu, kā arī jau tradicionāli maratonā pieejamo dušu auto, kas palīdzēs izvairīties no muskuļu sāpēm.

Fizioterapeits Raivis Aršauskis

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mērojot garas distances tiek nodarbināts viss ķermenis, tomēr kāju muskulatūra tiek noslogota visvairāk. Šādas, paaugstinātas, ķermeņa noslodzes rezultātā visvairāk skābekļa un asiņu tiek piegādāti tieši muskulatūrai. Muskuļos notiek bioķīmiski procesi, kuru rezultātā rodas pienskābe un citi vielmaiņas galaprodukti, kas rada sāpes, nogurumu un turpmāko dažu dienu darba spēju zudumu,” par ķermeņa fizioloģiskajiem procesiem.

Arī šogad Lattelecom Rīgas maratona dalībniekiem pēc skrējiena būs pieejams divdesmitvietīgais dušu auto, kas atradīsies maratona finiša zonā, tādejādi visātrāk nodrošinot iespēju atsvaidzināties pēc skrējiena.

”Ūdens procedūras neilgi pēc skrējiena lieliski palīdzēs izvairīties no muskuļu sāpēm, jo auksta ūdens ietekmē sašaurinās asinsvadi, samazinās pienskābes daudzums un tiek atslogots saišu aparāts. Īpaši ieteicams izmantot kontrastdušu – pārmaiņus būt zem silta/vēsa ūdens, savukārt spēcīga dušas strūkla dos patīkamu masāžas efektu,” norāda Raivis Aršauskis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl