“Stirnu buka” skrējēji pieveic grūto trasi Milzkalnē

1 komentārs
“Stirnu buka” skrējēji pieveic grūto trasi Milzkalnē
Foto: Andris Jermuts

19. augustā jau ceturto reizi Šlokenbekas muižas mūros starts tika dots ainaviskajām taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” sacensībām, kuras tradicionāli bija sezonas piektais posms.

Visgrūtākajā Lūšā distancē uzvaru svinēja ogrēnietis Kristaps Kaimiņš, savukārt sieviešu konkurencē neapturama bija slavenā amerikāņu ultramaratoniste Klāra Gallagera, kura tuvāko sekotāju apsteidza teju par 15 minūtēm. “Nevaru pārstāt smaidīt!” pēc finiša savā Facebook mājaslapā rakstīja Gallagera.

2014. gadā Šlokenbekas muižā aizsākās Stirnu buka taku skriešanas sacensības un nemainīgi ainaviskais skrējiens katru gadu atgriezies Milzkalnes pusē. Arī šī sezona nebija izņēmums, kad ~2700 skriešanas draugu devās uz Engures novadu, lai karstajā augusta dienā, kas pēcpusdienā nesa pat lietu, noskaidrotu ātrākos un izturīgākos paugurainā apvidus skrējējus.

Foto: “Stirnu buka” skrējēji pieveic grūto trasi Milzkalnē

30 km garajā Lūša distancē triumfēja Kristaps Kaimiņš, kurš distanci veica ar rezultātu 2:11:20. Uzvarētājam piekāpjoties 2 minūtes un 36 sekundes, otrajā vietā finišēja kuldīdznieks, 2015. gada sezonas Stirnu buka čempions Kristaps Bērziņš, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Uldis Kļaviņš no Siguldas.

Nākamajā posmā Stirnu buks jau rudenīgākās noskaņās lēks Līgatnes Gaujas senlejā. Sezonas priekšpēdējā posmā iepazīsim lielāko un vecāko nacionālo parku Latvijā – GNP! Gaujas nacionālajā parkā lēcām jau pērn – Siguldas posmā – šogad izbaudīsim Līgatnes pilsētas un tās apkārtnes burvīgo apvidu ar mežainām gravām un smilšakmens atsegumiem, Gaujas un tās kreisās pietekas Līgatnes upītes līkločus. Un, protams, ne velti Līgatni dēvē par alu pilsētu – tās te ir visur! Kopumā Līgatnē atrodas 333 pagrabu alas un 15 alu gaņģi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl