Komentāri
Saskaitot dalībnieku veiktās distances, pērn maratonā pievarēti vairāk nekā 224 000 kilometru
FOTO: LETA

Šogad Lattelecom Rīgas maratons norisināsies jau 25. reizi, un šo gadu laikā tas būtiski audzis. Pirmsākumi meklējami 1991. gadā, kad tajā piedalījās nepilns tūkstotis skrējēju. Toreiz starts tika dots pie Brīvības pieminekļa, bet skrējiens notika apkārt Ķīšezeram.

2008. gadā dalībnieku skaits pirmo reizi pārsniedza 5000, bet šogad maratonā piedalīsies vairāk nekā 25 000 cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Runājot par rekordiem – līdz šim visvairāk kilometru noskriets 2014. gadā. Saskaitot visu dalībnieku veiktās distances, pērn pievarēts vairāk nekā 224 000 kilometru, kas ir līdzvērtīgi pieciem skrējieniem apkārt zemeslodei.

Vecākais dalībnieks bijis 82 gadus vecs, bet jaunākajam bija tikai 33 dienas.

Jau ziņots, ka šajā svētdienā 11. novembra krastmalā jau 25. reizi atskanēs Rīgas maratona starta šāviens, tomēr maratonu tradīcija galvaspilsētā ir senāka, un jau pats pirmais masu skriešanas pasākums pulcēja vairākus tūkstošus sporta entuziastu. Šajā jubilejas gadā organizatori sola daudz dažādu jaunumu.

Šogad organizatori cer pārspēt iepriekšējā gada dalībnieku rekordu – vairāk nekā 23 tūkstošus skrējēju un 25. Rīgas maratonu vēsturē ierakstīt ar vismaz 25 tūkstošus skrējēju lielu pulku. Taču no ārzemēm viskuplāk būs pārstāvēta Somija, Vācija un Krievija.
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl