Komentāri
Liepājas pusmaratona trase šogad aptvers plašāku pilsētas teritoriju
Foto: Sense Media ()

5.jūnijā Liepājā sesto reizi notiks skriešanas svētki Liepājas pusmaratons un atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz pusmaratona trase izies ārpus Jūrmalas parka teritorijas un tam pieguļošajām ielām, aptverot plašāku pilsētas teritoriju, aģentūra LETA uzzināja Liepājas Sporta pārvaldē.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šogad sportisti skries arī pa Kūrmājas prospektu, Jūras ielu, Radio ielu, Veco ostmalu un Celtnieku ielu. Pusmaratona organizatori norāda, ka trase veidota tā, lai skrējēji varētu sajust ne tikai sportisku azartu, bet arī skatīt Liepājas pilsētas ainavas un apskates objektus – piemēram, Gulbju dīķi, Liepājas himnas tēlu skulptūras, koncertzāli Lielais dzintars un smilšu pulksteni ostas promenādē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Viena no manām mīļākajām tradīcijām dažādās pilsētās ir iepazīt tās apskrienot, visbiežāk agri no rīta. Tāpēc man ir liels gandarījums par Liepājas pusmaratona organizatoru drosmi skriešanas distanci veidot ne tikai Jūrmalas parkā, bet skrējējus, soļotājus un nūjotājus izvest arī pilsētā, parādot skaisto Kūrmājas prospektu, Tirdzniecības kanāla promenādi un jauno koncertzāli Lielais dzintars,” atzina Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis. “No vienas puses, tās būs neērtības iedzīvotājiem, lai gan būs padomāts par to, kur un kā šķērsot distances vietas. Taču ieguvums visiem noteikti būs sportiskās un pozitīvās emocijas, kuras iedzīvotāji varēs vērot distancē.”

Skriešanas svētku organizatori uzsver, ka Liepājas pusmaratona sacensības ir piemērotas ikvienam – gan ģimenei, gan darba kolēģiem un draugiem, gan visiem sporta entuziastiem -, jo būs pieejamas daudzveidīgas skriešanas distances atbilstoši katra varēšanai. Arī šogad pusmaratona rīkotāji īsteno devīzes uzstādījumu Skrien visa ģimene.

Dalībnieku izvēlei šogad būs pieejamas piecas distances – pusmaratons (21,0975 kilometri), desmit kilometru skrējiens, tautas skrējiens, nūjošanas distance un atbalsta gājiens. Īpaša vērība tiks pievērsta pašiem mazākajiem, nodrošinot bērnu skrējienus un mazuļu rāpošanas distanci, kas tiks veidota uz īpaša seguma paklājiem.

Pusmaratona dalībnieki distanci veiks četros apļos, katrā aplī izskrienot cauri stadiona Daugava centrālajai arēnai, dodot iespēju skrējēju ģimenēm un aktīvākajiem atbalstītājiem uzgavilēt savam favorītam. Skriešana notiks pa vairākiem segumiem: pa sintētisko sporta segumu Daugavas stadionā, pa asfalta un bruģa segumu Liepājas ielās un pa betona bruģakmens segumu Jūrmalas parka teritorijā.

Liepājas pusmaratona laikā būs noteikti satiksmes ierobežojumi, kā arī ar nelielām neērtībām jārēķinās to māju iedzīvotājiem, kuru tuvumā būs izvietota skriešanas trase. Pasākuma rīkotāji plāno organizēt trases šķērsošanu divās vietās, kur Kūrmājas prospekts veido krustojumus ar Uliha ielu un Graudu ielu.

Līdz Liepājas pusmaratonam notiks arī četri aktīvie vakari, lai palīdzētu sagatavoties lielajiem skriešanas svētkiem. Aktīvie vakari četrās maija pēcpusdienās notiks dažādās pilsētas vietās. Ar to organizatori vēlas parādīt, ka sagatavoties pusmaratonam var, skrienot pa dažāda veida segumiem un dažāda veida distancēs, skaidroja Liepājas Sporta pārvaldē. Liepājas pusmaratonu rīko Liepājas Vieglatlētikas klubs sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl