Kontrastās dušas plusi un mīnusi

Komentāri
Kontrastās dušas plusi un mīnusi
Foto: Flicker.com

Izdzirdot vārdu salikumu – kontrastā duša, cilvēkiem rodas uzreiz masa jautājumu! Kas ir kontrastā duša? Kādi ir tās plusi un mīnusi? Vai tiešām tā ir veselīga? Vai pēc tās var saslimt? Lūk, neliels ieskats šajā ūdens procedurā un atbildes uz šiem jautājumiem!

Kontrastās dušas plusi un mīnusi

Pēc saspringtas darba dienas vai vai fiziskām aktivitātēm ļoti veselīgi ir izmēģināt kontrasto dušu – procedūru , kura ietver sevī karstā un aukstā ūdens iedarbību uz cilvēka ķermeni. Šī procedūra ir tik pat svarīga kā norūdīšanās. Krasas temperatūras maiņas laikā cilvēks netiek pie apdegumiem, jo ķermeņa regulācijas mehānisms ”iesledz” aizsargspēkus organismā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā pareizi lietot kontrasto dušu

Usākot kontrasto dušu, nedrīkst ķermeni turēt saspringumā, tam jābūt atslābinātam.Pāris minūtes ir jāiztur karstā ūdens strūkla un tad aši jāpārslēdz uz auksto ūdeni un jāpastāv zem tā 2 – 3 minūtes. Viena seansa laikā ūdens temperatūra ir jāmaina vairākas reizes, bet noslēgumā enerģiski jānoslauka ķermenis ar dvieli līdz āda kļūst sarkana,jo tādējādi tiek uzlabota asinsrite.

Atšķirībā no tā ar kaādu ūdens temperatūru beidz procedūru, vari tikt pie dažādiem efektiem. Piemēram, noslēdzot dušu ar auksto ūdeni, var ļoti labi uzmundrināties un aktivizēties, bet ja dušošanās beigsi ar karstu ūdeni, ko ir ieteicams lietot pirms miega –  iegūsi patīkamu atslābumu, nomierināsies pēc smagas dienas un ātri iemigsi.

Kontrastās dušas plusi

Kontrastā duša veicina un stimulē augšanas hormona izstrādāšanu, kurš atbild par veselīgu ārējo izskatu un pozitīvi ietekmē imūnsistēmu. Pēc kontrastās dušas cilvēks jūt spēku pieplūdumu un enerģiju, kā arī organisms kļūst izturīgs pret saaukstēšanos.Tiek trenēti muskuļi, asinsvadi, kapilāri un visi orgāni. Paatrinās vielmaiņas apmaiņa, tiek sadedzinātas kalorijas, tādējādi veicinot tievēšanas procesu bez diētas. Ķermenis kļūst tvirts, veselīgs un pazūd apelsīna mizas pazīmes.

Kontrastās dušas mīnusi

Priekš daudziem cilvēkiem aukstā duša ir liels stress. Bet priekš tiem, kuri pārāk bieži slimo, kontrastās dušas procedūra var kļūt par elles mokām. Lai mazinātu nepatīkamas sajūtas, daudzi aukstā ūdens vietā aplejas ar vēsu ūdeni, kuru ķermenis viegli pacieš. Šajā gadījumā rodas iekaisumi un citas saaukstēšanās slimības.

Tu nedrīksti lietos kontrasto dušu, ja tev ir ļaundabīgs audzējs (onkoloģija), vēnu iekaisums, asinsvadu un sirdsvadu problēmas, Gipertonija un gipotonija, kā arī grūtniecēm un jaunās māmiņas, kuras baro ar krūti, jo var rasties nopietnas problēmas ar pienu.

Kā uzsākt kontrasto dušu?

Priekš imunitātes nostiprināšanas ieteicams sākt norūdīšanos vasaras sezonas sākumā, ar to organisms laicīgi sagatavosies ziemas aukstumam.Kontrastā duša dod labumu gan pieaugušajiem, gan bērniem, bet ar vienu noteikumu: aukstā ūdens ilgumam priekš bērna organisma ir jābūt mazākam nekā karstā ūdens. Ar šo procedūru bērns iegūs lielisku profilaksi no vīrusiem un saaukstēšanās.Taču atceries, ka ar varu nevajag  uzspiest izmēģināt kontrasto dušu. Šaj procedūrai ir jāsniedz cilvēkam baudu nevis asaras un diskomfortu.

FOTO: Kontrastā duša

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl