Zane Dumbre

Autors: Zane Dumbre

''Skaties Izklaide'' redaktore

Komentāri
Jestri kadri: tautas skrējiens no Klapkalnciema līdz Engurei
Andris Jermuts

Svētdienu, 15. aprīli, lielākā daļa Engures novada iedzīvotāju pavadīja priekpilnā kustībā – norisinājās skrējiens no Klapkalnciema līdz Engurei festivāla ”Latvijas Goda aplis” ietvaros. Skaties.lv piedāvā apskatīt labākos kadrus no pasākuma.

Starts skrējienam tika dots 12.00 Klapkalnciemā. Sportisti gar jūras malu un mežu virzījās uz Enguri, katrā ciemā sagaidot arvien jaunus dalībniekus, kuri piepulcējās skrējienam.

Apšuciema, Plieņciema, Ķesterciema un Bērzciema ļaudis kontrolpunktos sveica skrējējus ar sirsnīgām ovācijām, pašu ceptiem pīrādziņiem, zivīm, bērzu sulām, dziesmām un pat teātra uzvedumu.

Tautas skrējienā, kura devīze bija nevis rezultāts, bet gan skrietprieks, pievienojās un pa posmiņam starp ciemiem pieveikt centās kā pavisam jauna paaudze, tā cienījama vecuma skrējēji. Piemēram, posmā, Apšuciems – Plieņciems par vienu no līderiem kļuva sirms kungs, kurš atjautīgi bija izskrējis pa sev zināmām meža taciņām, kamēr jaunieši joza pāri Baltajai kāpai un brida pāri upei.

Pārstāvis no katra ciema trasē devās, nesot uz Enguri kādu savas dzimtās puses zīmi – vai tas būtu čiekuru maisiņš, vai smiltis vai dzintars no attiecīgā ciema. Engurē visi ciemi satikās, finišā simboliski ierokot zemē katra pārstāvja atnesto un iestādot uz tā visa Engures pagasta simbolu – priedi novada sadraudzībai.

Skrējēju vidū arī pozitīvi neprātīgais Signis! Par viņu lasi TE!

Skrējienu skaistās bildēs iemūžināja fotomākslinieks Andris Jermuts, kurš, starp citu, turēja skrējējiem līdzi, visu distanci jožot ar fotoaparātu, un apvienojot mākslas radīšanu ar aktīvu sportošanu.

Lasi vēl