Komentāri
Izmēģini spēkus un izpildi karavīru fiziskās sagatavotības testu
Foto: LETA

Atbalstot Latvijas tautas sporta asociācijas pasākumu Latvijas veselības nedēļa 2016, Nacionālie bruņotie spēki ikvienam interesentam piedāvā izmēģināt savas spējas, pildot karavīru fiziskās sagatavotības pārbaužu normatīvus, kā arī piedalīties citās sportiskās aktivitātēs.

Sporta kluba rīkotās fizikās sagatavotības pārbaudes interesenti varēs kārtot 25. maijā 2. Zemessardzes novada štābā Rēzeknē, Dzintara ielā 7, no plkst. 10 līdz plkst. 12, 26. maijā – Nacionālajā aizsardzības akadēmijā Rīgā, Ezermalas ielā 8, no plkst.10 līdz plkst.12, bet 27. maijā – Ādažu bāzē, kas izvietota Ādažu novada Kadagā, no plkst. 9:30 līdz plkst. 11:30.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veselības nedēļas mērķis – popularizēt veselīgu dzīves veidu, iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs, un šādi cilvēki ir nepieciešami arī bruņotajiem spēkiem, kuri šogad profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīrus, 120 no viņiem – studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā.

Viens no iestāšanās pārbaudījumiem ir pretendentu fiziskās sagatavotības pārbaude roku saliekšanā – iztaisnošanā balstā guļus, ķermeņa augšdaļas pacelšanā un 3000 metru skrējienā – krosā vīriešiem, 1500 metru skrējienā – krosā sievietēm.

Savukārt 26. un 27. maijā no plkst. 10 līdz plkst. 14 Sporta klubā Rīgā, Krustabaznīcas ielā 9, ikviens interesents aicināts piedalīties pneimatiskajā šaušanā ar lāzerieroci un svaru bumbu celšanā, kā arī uzspēlēt volejbolu. Šajā laikā notiks arī dažādas aktivitātes bērniem. Interesentiem, iekļūšanai militārajos objektos, lai piedalītos bruņoto spēku rīkotajos pasākumos, jāņem līdzi personību apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

Pieteikties profesionālajam dienestam var bruņoto spēku interneta vietnē www.mil.lv sadaļā Rekrutēšana un Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, kā arī ikvienā regulāro spēku un Zemessardzes vienībā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl